Šemíci se se zlou potázali - Dukla zvítězila 2:0

4. 6. 2020 | Redakce

Šemíci se se zlou potázali - Dukla zvítězila 2:0

Po třídenní přestávce Dukla Praha nastoupila k dalšmu mistrovskému utkání. Na domácím hřišti přivítala v rámci 20. kola dvanáctý Vyšehrad. V prvním poločase i druhém poločase padlo po jediné brance, v obou případech do svatyně hostujícího celku. Za vítězství 2:0 si tak připisuje další tři body do tabulky, které znamenají posun na 3. příčku zajišťující baráž.20. kolo, čtvrtek 4. 6. 2020, 18:00, Juliska | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
2:0
(1:0)
VyšehradVyšehrad

Dukla Praha:

Rada – Dancák, Chlumecký, Piroch – Souček (78. David Kozel), Kozma, Doumbia (78. Hadaščok), Tetour /C/, Preisler (66. Ullman) – Holík (87. Krunert), Fábry (66. Ayong).

Vyšehrad:

Otáhal – Nitrianský, Kodr, Rothe (57. Jablonský) – Šandera, Černý /C/ (62. Kokorović), Daniel Kozel (66. Laňka), Suchan (57. Alexandr), Mareš – Bašić (62. Pouček), Čvančara.


Komentář

Oproti nedávným utkáním proti Jihlavě či Zbrojovce Brno začali domácí vlažně. První větší šanci viděli fanoušci v sedmé minutě, kdy se po rohovém kopu opřel do míček Kozma. Hostuící brankář Martin Otáhal si ale dokázal poradit. Dukla sice kontrolovala míč, k ohrožení branky se ale ne a ne dostat. Případně jako při střele Marka Fábryho scházela pokusu větší nekompromisnost.. Svým mladším spoluhráčům musel chirurgickou přenost předvést až brankář Filip Rada, který načechranou přihrávkou našel nabíhajícího Daniela Součka. Ten tváří v tvář drze nasadil hostujícímu golmanovi jesličky - 1:0. 

Vyšehrad se do ojedinělého výpadu dostal zásluhou svého nejlepšího střelce, devatenáctiletého Tomáše Čvančary. Ten ve 43. minutě využil nedůrazu obránce Dancáka a řítil se sám na Radu, který jeho pokus vykopl mimo tyče. Ve druhém poločase byl ale opět ve větší permanenci hostující Otáhal, na němž si vylámali zuby Holík s Fábrym. Trenér FC Slavoj Vyšehrad Roman Veselý už v 66. minutě vyčerpal všechna střídání - vyměnil kompletní pětici hráčů. Jako poslední odcházel Daniel Kozel - ten se tak nepotkal se svým mladším bratrem Davidem, kterého domácí trenér Skuhravý poslal vůbec poprvé na hřiště v 78. minutě. Prakticky první dotek s míčem znamenal také jeho první příležitost, když z dobrých 25 metrů vyslal štiplavou střelu na Otáhala. Ten ji sice zklividoval, z následného závaru, který před jeho brankou vytvořil Ayong zvýšil na 2:0 Ondřej Ullman. Šemíci mohli snížit v závěru poločasu, ovšem díky skvělému přečtení hry Filipem Radou se skóre už neměnilo.

Domácí si tak připisují tři body do tabulky a posunují se na třetí příčku. Ta zajišťuje účast v baráži. V 21. kole pak už v neděli vyjíždějí pod Blaník na hřiště Vlašimi.

 


Fotogalerie


Partneři klubu