S Ústím nad Labem jsme remizovali 2:2

26. 6. 2019 | Redakce

S Ústím nad Labem jsme remizovali 2:2

V Modré u Děčína se odehrál třetí přípravný zápas Dukly před novou sezonou. Soupeřem nám bylo taktéž druholigové Ústí nad Labem. Přestože jsme šli v horkém počasí dvakrát do vedení, soupeř pokaždé stáhl náš náskok a rozešli jsme se remízou 2:2.PU, středa 26. 6. 2019, 11:00, FC Jiskra Modrá
Ústí n. Labem Ústí n. Labem
2:2
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Ústí n. Labem: Plachý – Pimpara, Richter, Dramé, Bassey, Miskovič, Vlček, Pisačka, Strada, Jakubov, Valenta. Náhradníci: Tvrdoň, Brak, Jirkovský, Krátký, Matějka, Prošek, Turek, Bechyně, Mužík, Kolařík, Jakš, Němec
Dukla Praha: Rada – Kozma, Piroch (C), Dancák (8. Chlumecký) - Doumbia, Souček (60. González), Tetour, González (46. Jakab) - Douděra (46. Kovaľ), Hadaščok (46. Preisler), Holík.
Branky: 11. Douděra, 84. Kovaľ - 33. Miskovič, 90+2 Matějka.

Komentář

Ve 4. minutě vyrazil Filip Rada rohový kop Ústí a Dukla se dostala ihned do protiútoku, ze kterého ale nic nevytěžila. V 7. minutě muselo přijít delší ošetření po nepříjemném šlapáku na Samuela Dancáka, který nakonec opustil trávník na nosítkách a na hřišti ho nahradil Martin Chlumecký. V 11. minutě vstřelila Dukla první gól, a to z pěkné kombinace, po níž na pravé straně vystřelil Vojtěch Hadaščok, David Douděra měl s dorážkou snadnou práci, ležící brankář Jan Plachý sice balon chytil, ovšem už daleko za brankovou čárou. Po zmatcích v naší obraně ve 13. minutě zkoušel střílet Matěj Valenta, míč ale letěl hodně vysoko. Ve 21. minutě prošel pokus hráčů v modrém vedle kolem tyče Radovy brány. Útočícího Vojtěcha Hadaščoka ve 24. minutě natěsno bránili ústečtí, jeho střela tak nebyla přesná. Ve 32. minutě vytvořili hráči Ústí tlak na naší polovině, vytěžili i přímý volný kop ze vzdálenosti metr od velkého vápna. Ke střele se postavil Jiří Miskovič a zakroutil ji krásně do šibenice, Filip Rada ji vyškrábnout nedokázal a bylo vyrovnáno. Ve 39. minutě domácí brankář dobře vychytal prudký pokus Pabla Gonzáleze. Poločas skončil za nerozhodného stavu 1:1.

Pravděpodobně horkému počasí můžeme přičíst pomalejší rozjezd druhého poločasu, v němž jsme dlouho čekali na první šanci. V 62. minutě si brankář Plachý vyběhl proti Josefu Jakabovi a sebral mu balon z nohou. Jen těsně vedle brány proletěla v 65. minutě rána ze střední vzdálenosti od Mohameda Doumbii. V 66. minutě se několik hráčů Dukly natlačilo před bránu soupeře, balon přes brankáře ale nikdo z nich nedostal. V 72. minutě rozehrával přímý volný kop Dukly Dominik Preisler, brankář Plachý byl ale pohotovější než hlavičkáři ve žlutém. V 79. minutě to vypadalo pro Duklu nadějně, Daniel Tetour nastřelil břevno. Hned o minutu později byl sám před brankářem Lukáš Holík, brankář jeho pokus vyrazil na roh. A v 84. minutě se po pěkné akci Dukly přiklonila výhra k našemu celku, Róbert Kovaľ přebral dlouhý pas a z pravé strany pálil pod břevno mimo dosah brankáře, bylo to 2:1. V 87. minutě sklepl Kovaľ zprava balon na střed Gonzálezovi, ten v zakončení neuspěl. Ještě v 90. minutě to Kovaľ zkusil, brankář jen tak tak balon udržel v rukavicích. V nastavení bohužel Ústí nad Labem využilo hodně vyběhnutého brankáře Rady, Lukáš Matějka ho přestřelil a trefil se do prázdné brány, závěrečné skóre zápasu bylo 2:2. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu