PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

S Plovdivem bez vítězství

6. 2. 2013 | Redakce

S Plovdivem bez vítězství

První utkání na soustředění na Kypru skončilo pro Duklu porážkou 0:2 s bulharským celkem Botev Plovdiv. Utkání ovlivnilo sporné rozhodnutí rozhodčích. Ti neuznali gól Dukly, kterým by šla do vedení 1:0, pro údajný ofsajd. Během utkání také velmi silně pršelo, což se podepsalo zejména na těžkém terénu.přát., středa 6. 2. 2013, 14:00
Dukla Praha Dukla Praha
0:2
(0:0)
Botev PlovdivBotev Plovdiv

Dukla Praha: Rada - Romera, Božič (46. Jeřábek), Štetina, Vrzal - Malý (46. Berger), Borek (46. Ouedraogo), Kalouda (46. Podrazký) - Albiach, Pospěch, Svatonský
Botev Plovdiv: Stahovyak, (68. Andonov), Pereira, Sprokel (46. Rahoff), Minev, (60. Karaslavov), Arthur, Irshak (79. Aitova), Ognyanov (70. Galchev), Nedelev (64. Vander), Dyakov (65. Kristus), Pedro (56. Pavlov), Kostov (55. Bamogo)
Branky: 85. Galchev, 90. Bamogo

Komentář

Dukla se do výraznější akce dostala ve 29. minutě, kdy Svatonský centroval, Albiach hlavou připravil míč pro Luboše Kaloudu, který však trefil jen přesně stojícího brankáře.

V 76. minutě kopala Dukla rohový kop, který Botev odvrátil, ale následný centr Podrazkého na zadní tyči uklidil do sítě Ouedraogo. V tuto chvíli byl praporek čárového rozhodčího vztyčen vzhůru pro znamení ofsajdu. Nepomohly ani protesty hráčů, gól nebyl uznán. Jak se později ukázalo na videu, ofsajd to nebyl.

Botev Plovdiv vstřelil první branku v 85. minutě krásnou střelou z třiceti metrů - 0:1.

V poslední minutě utkání se snažil do individuálního úniku prosadit Zbyněk Pospěch, ale akce se mu nepovedla. Z následného brejku obdržela Dukla druhou branku - 0:2.

Foto: botevplovdiv.bg

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Pro nás to dnes bylo první utkání na přírodní trávě. Soupeř zde hrál již třetí utkání, takže v úvodu byl Botev lepší. Postupem času jsme hru vyrovnali, i když tam stále bylo hodně chyb v přechodové fázi. Poločasový výsledek 0:0 ale odpovídá dění na hřišti. Soupeř měl jednu šanci se zakončením do tyče, my jsme měli šanci po centru Svatonského na Néstora Albiacha, který míč sklepl na Kaloudu a ten trefil přesně stojícího brankáře. Ve druhém poločase začalo více pršet a terén byl stále těžší, ale postupem času jsme byli aktivnější. Opět jsme dobře neřešili situace kolem vápna, ale nakonec jsme dali v 76. minutě gól, který bohužel rozhodčí neuznal pro ofsajd. Ten nebyl, jak jsme viděli na videu. Zápas se rozhodl v závěrečných pěti minutách, kdy soupeř vstřelil krásnou branku z třiceti metrů a druhou branku jsme dostali z brejku, kdy jsme otevřeli hru a chtěli vyrovnat. Soupeř nám oplatil porážku z léta. Ta utkání měla podobný průběh, ale určitě máme na čem pracovat a co zlepšovat."

 


Fotogalerie


Partneři klubu