Rezervě Dukly se nepovedl první poločas a podlehla béčku Plzně

7. 2. 2021 | Lukáš Šonský

Rezervě Dukly se nepovedl první poločas a podlehla béčku Plzně

Druhý víkendový zápas tentokrát vítěznou tečku neměl. Dukelské béčko prohrála v Plzni s rezervou Viktorie 1:3, když náš jediný gól vstřelil až v závěru Daniel Villaseca.přát., neděle 7. 2. 2021, 10:30
Viktoria Plzeň B Viktoria Plzeň B
3:1
(3:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Viktoria Plzeň B:

Bleha – Halász (46. Oravec), Vacek (46. Kolerus), Petržílka, Šimek (46. Václavík) – Pešek (46. Vostárek), Sojka (46. Kodýdek), Petr (46. Gaszczyk) – Kronus (46. Renza), Jedlička (37. Štursa), Prokop

Dukla Praha:

Kinský (46. Štovíček) – Mentberger (46. Čížek), Fišl, Chlumecký – Ullman (46. Villaseca), Krunert, Studnička (46. Jeřábek), Lauko – Šebrle, Faleye (46. Hodek) – Kozel.

Branky: 13. Kronus, 17. Prokop, 45. Halász – 79. Villaseca. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Langmajer.

Komentář

Do zápasu za mrazivého počasí na umělce v plzeňské čtvrti Skvrňany nastoupila dle předpokladů odlišná sestava než v sobotu na Vyšehradě, kde jsme vyhráli 2:1.

V úvodu se hrál rychlý, útočný fotbal. Skóre otevřeli domácí ve dvanácté minutě, kdy si Adam Kronus naskočil na centr ze strany a hlavou prostřelil brankáře Kinského. Za dalších pět minut už jsme prohrávali o dva góly. Obrana Dukly nedokázala po standardce uklidit míč do bezpečí a zmatku ve vápně využil Filip Prokop.

Dukla se snažila odpovědět. Výpady do soupeřovy obrany podnikaly hlavně aktivní Šebrle, Kozel a Faleye. Nigerijský útočník měl také naši největší šanci v první půli, když zblízka trefil jen brankáře Blehu.

Místo snížení ale přišel třetí plzeňský gól. Kinský ještě chvilku předtím vytáhl dalekonosnou střelu na břevno, v samotném závěru poločasu už však nedosáhl na zakončení Jana Halásze.

Do druhého poločasu nasadili trenéři do hry brankáře Štovíčka a do pole Čížka, Villasecu, Jeřábka a Hodka. Jenže dlouho se hrálo bez šancí na obou stranách.

Šťovíčka dvacet minut před koncem zachránilo břevno, plzeňský brankář Bleha vzápětí během několika vteřin vyrazil pokusy Lauka i Šebrleho. Po hezké kombinaci se střelou z vápna prosadil až Daniel Villaseca v 79. minutě.

Dukla mohla v závěru ještě zápas zdramatizovat zásluhou Šebrleho, ten ale po nepřesném zakončení ve slušné šanci jen vzteky praštil rukou do země. 

Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý (Dukla Praha): „Musím pochválit mladé mužstvo Plzně. Bylo vidět, že mají pokoru, respekt a výborně pracují. Prohráli jsme zaslouženě. Fotbal se rozhoduje ve vápně, kde dneska Plzeň byla lepší. Nemůžu říct, že bychom se nesnažili, ale fotbalem od vápna k vápnu zápasy nevyhrajeme. Jsem rád, že naši hráči viděli, jak vypadá konkurenční prostředí. Zápas nám i v tomto směru hodně ukázal a jsem moc rád, že jsme ho mohli absolvovat.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu