FANSHOP

Remíza 1:1 s Vlašimí

6. 7. 2016 | Redakce

Remíza 1:1 s Vlašimí

Poprvé během letní přípravy nedokázala Dukla svého soupeře porazit a pouze remizovala s FC Sellier & Bellot Vlašim. V prvním poločase se prosadil Jean-David Beauguel. Ve druhé půli využili hosté zaváhání dukelské obrany a srovnali na konečných 1:1.PU, středa 6. 7. 2016, 10:30, Roudnice nad Labem
Dukla Praha Dukla Praha
1:1
(1:0)
VlašimVlašim

Dukla Praha: Hroššo - Juroška (46. Miloševič), Šimunek (65. Smejkal), Štetina, Preisler - Hanousek (46. Považanec), Tetour Dan. (80. Bezpalec), Borek (65. Kovaľ) - Néstor (46. Manzia), Beauguel (80. Vlček), Čajič (80. Vopat).
Branky: 10. Beauguel - 47. Nečas.
Rozhodčí: Zděnek Koval (Praha) – Jan Novotný (Teplice), Ladislav Holec (Teplice).

Komentář

Úvodní šanci zápasu měl na svědomí Šimůnek, který hlavičkoval po rohovém kopu těsně mimo tři tyče. Ve 10. minutě otevřel skóre JEAN-DAVID BEAUGUEL, když si naběhl na přihrávku mezi stopery Vlašimi, obešel vyběhnuvšího gólmana a pohodlně zakončil do odkryté brány. Ve 24. minutě našel Čajič svým centrem uvnitř šestnáctky hlavu Néstora, který však nedokázal zamířit přesně a tak míč proletěl pouze nad břevnem vlašimské brány. Zbytku prvního poločasu scházely výraznější příležitosti. Přestože měli fotbalisté Dukly míč na svých kopačkách o poznání častěji než soupeř, k vyloženým šancím jejich snažení nevedlo.

Hned v první minutě druhé půle byl Hroššo nucen vytasit kvalitní zákrok proti střele jednoho z hráčů Vlašimi. Ve 47. minutě se Vlašimským podařilo využít zaváhání v obraně Dukly a srovnat tak stav zápasu na 1:1. Dukla mohla odpovědět v 60. minutě, avšak střela Aldina Čajiče zpoza vápna minula vzácnější tyč o decimetry. O pět minut později střílel opět Čajič z obdobné pozice o poznání přesněji, ale soupeřův gólman dokázal s vypětím všech sil míč vyrazit. Třetí pokus z podobné vzdálenosti během několika minut vyprodukoval Manzia, avšak opět bez gólového vyústění. Tvrdou ranou z úctyhodně vzdálenosti vyzkoušel pozornost brankáře Vašimi Štetina. Z následného rohu nebezpečně hlavičkoval Beauguel. Největší příležitost druhého poločasu mě na svědomí střídající Vlček, který však nedokázal překovat soupeřova gólmana. V 89. minutě ještě střílel nebezpečně z úhlu Manzia, ale bránu netrefil.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý: „V rámci přípravného období byla Vlašim náš čtvrtý druholigový soupeř. Z obou stran to byl kvalitní zápas. Zejména v první půli jsme měli velkou kvalitu, vstřelili jsme gól, byť byl trochu šťastný. Po vyrovnání se hra částečně rozkouskovala, bylo to dané i střídáními. Měli jsme další šance, které kdybychom proměnili, tak vyhrajeme. Řešení brankových příležitostí je otázkou klidu a důrazu a já věřím, že když na těchto věcech zapracujeme, tak góly padat budou a budeme produktivní. Nyní bude přípravná fáze gradovat, v sobotu jedeme do Německa k přátelskému utkání a poté už nás čekají další kvalitní soupeři v rámci soustředění v Rakousku. Podle posledních informací se střetneme s Krasnodarem, Šoproní a Norwichem. Co se týká dosavadní přípravy, tak jsme zde v Roudnici našli kvalitní zázemí. Máme tu 3 hřiště a k dispozici hotel, můžeme zde trávit celé dny. Musím říct, že jsme tady velmi spokojení, co se týká tréninkových podmínek. V současné době dáváme kádr dohromady, změn bylo přeci jen víc, než jsem čekal. Ještě určitě budou uskutečněny některé příchody a věřím, že se nám podaří tým kvalitně poskládat.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu