První ligovou prohru si Dukla připsala na Žižkově

FK Viktoria Žižkov

1:0

(1:0)

3. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Vaclík - Bartl (78. Folprecht), Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Súkenník, Šťastný (72. Schut), Mach - Kalod, Nestorovski (82. Bodeček).

Sestava hosté: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík (81. Jirouš) - Malý (64. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger, Markovič, Pázler (57. Vrzal).

• Branka: 35. Nestorovski. Rozhodčí: K. Hrubeš - Ubias, Košec. ŽK: Nestorovski, Bartl - Berger, Vrzal, Mikula.
  • Diváci: 4081
Jediný gól rozhodl o tom, že fotbalisté Dukly prohráli ve 3. kole Gambrinus ligy na Žižkově 0:1. Celek z Julisky si tak připsal první porážku v sezoně.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Jsem zklamaný. Myslím, že bylo v našich silách, abychom tady bodovali. Ale prohráli jsme, protože jsme na tom byli daleko hůř, co se týče důrazu a agresivity v pokutovém území, kde se fotbal rozhoduje. V prvním poločase byla naše hra ještě slušná, měli jsme první gólovou šanci. Ale vlastními chybami jsme soupeři nabídli dvě šance, z té druhé se dostal do vedení. Pak jsme měli ještě dost času na to, abychom s tím výsledkem něco udělali. Ale ve druhé půli už soupeř hrál, co umí, co mu vyhovuje. Z kvalitní defenzivy chodil do rychlých protiútoků. My jsme navíc udělali dvě individuální chyby v rozehrávce, kdy jsme soupeři nabídli další šance, které už neproměnil. Žižkov byl nebezpečný až do konce, byl důrazný. My jsme možná byli v poli fotbalovější, ale neplatilo to v pokutovém území. Vypracovali jsme si pouze několik náznaků šancí a nebezpečné standardní situace, jenže jsme je nepřetavili v gól.“