0:1

(0:1)

23. kolo, Synot liga 2015/16

SK Slavia Praha

Sestava domácí: F. Rada – Milošević, Gorkšs, Štetina, Jurendić (85. Vašíček) – Považanec (67. Albiach), Marek Hanousek (K), Breznaník (67. Daniel Tetour) – Berger, Beauguel, Mareš.

Sestava hosté: Pavlenka – Mikula, Bílek (K), Deli, Bořil – Souček – M. Vukadinovič, Barák (79. Štohanzl), Zmrhal, Mihalík (73. Milan Škoda) – Mešanović (87. Latka).

• Branky: 33. Štetina (vla.).
    ŽK: 34. Berger – 25. Barák.
    Rozhodčí: Proske – Moláček, Hájek.
  • Diváci: 7753
V malém pražském derby Dukla i přes výraznou převahu nedokázala vstřelit branku a prohrála se Slavií 0:1. Jediný gól utkání padl v prvním poločase po nešťastném zásahu stopera Štetiny, který si dal vlastní gól. Ve druhé půli skončil míč po Štětinově střele na břevně hostující branky.

Dušan Uhrin: „Do utkání jsme šli s tím, že chceme zamezit Dukle, aby kombinovala a nakopávala míče, to se nám povedlo. Měli jsme to dobře takticky postavené, hráči pokyny splnili až na nějaké drobnosti, kdy jsme to zbytečně po stranách otevřeli a dvakrát nebo třikrát se nám tam Dukla dostala. Chtěli jsme hrát na víc brejkových situací, což bylo hlavně v první půli málo. Ve druhé půli jsme se do těch pozic, kde jsme mohli zakončit, dostávali lépe. Měli jsme dvě obrovské šance, ale samozřejmě Dukla měla taky šance a Pavlenka je vychytal. Máme nulu, dali jsme branku - soupeř si dal branku, ale my jsme ho k tomu přinutili dobrou přihrávkou a tlakem na bránícího hráče. Bylo to těžké utkání a jsem rád, že se to dneska povedlo.“

Luboš Kozel: „Jsem zklamaný, chtěli jsme napravit naše předešlé nezdary, ale bohužel i dnešní zápas se nesl ve stejném duchu. Myslím si, že výkon byl lepší než tady doma s Jihlavou. První poločas tam bylo spoustu nepřesností na obou stranách, ale větší šance jsme podle mě měli my, ale to řešení je stále naší slabinou a místo toho, abychom šli do vedení my, tak si dáme zase vlastní gól. Ve druhém poločase šel náš výkon nahoru, a na to kolik šancí jsme si vytvořili, je skoro naší povinností skórovat, ale efektivita je žalostná a proto opět nula bolů a vítěz Slavia.“