Přestřelka na Slovácku Dukle body nepřinesla.

25. 7. 2015 | Redakce

Přestřelka na Slovácku Dukle body nepřinesla.

Z vítězství se nakonec radovalo Slovácko. Ač Dukla vstřelila první i poslední branku zápasu, díky hattricku Libora Doška se z vítězství 4:3 radovali domácí.1. kolo, sobota 25. 7. 2015, 17:00, MFS Miroslava Valenty
Slovácko Slovácko
4:3
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovácko: Heča – Kuncl, Košút, T. Rada, Reinberk – Šumulikoski – Diviš (90. Kovář), Havlík, Valenta (87. Daníček), Civič (58. Sadílek) – Došek (K).
Dukla Praha: F. Rada – Jurendić, Štetina, Jeřábek, Vrzal – Tetour Daniel (83. Čajič), Marek Hanousek (K), Považanec – Berger, Mareš (75. Krmenčík), Néstor (52. Přikryl).
Branky: 58., 74. a 89. Došek, 25. Havlík - 16. Berger, 75. Tetour, 90. Krmenčík. ŽK: 29. Šumulikoski, 70. Reinberk - 45. Marek Hanousek, 60. Vrzal, 70. Přikryl. Rozhodčí: Proske – Caletka, Kotík.

Komentář

Úvodní třetina prvního poločasu nabídla povedenou akci Dukly, ve 13. minutě Néstor centroval z pravé strany na vzdálenější tyč, míč propadl k Marešovi, ten ale poměrně z úhlu přestřelil. Po střele Valenty, která skončila přímo v rukou Rady, Dukla začala s dobýváním domácí branky a závěrečný centr Jurendiče od autové čáry umístil TOMÁŠ BERGER přesnou hlavičkou k tyči do brány.(VIDEO) Ve 21. minutě poslal míč Havlík na levou stranu Civičovi, který centrem vyzval k zakončení Doška, jeho hlavička mířila vedle levé tyče. Ve 24. minutě rozehrávalo Slovácko, asi z 25 metrů se rozpřáhl Marek Havlík a přesnou střelou k pravé tyči nedal Radovi šanci. (VIDEO) Po vstřelené brance Slovácko ožilo, ale ani hlavička Doška a následná střela Havlíka nedošla za Radovi záda. Ke konci poločasu se ve slibné střelecké pozici na hranici vápna dvakrát ocitl Marek Hanousek, ale ani jednou nebyl úspěšný.

Po úvodním oťukávání dostal velmi dobrou přihrávku Diviš, který po zpracování mířil na bližší tyč, míč kryl Rada. O pár minut později se dnes radovalo Slovácko podruhé, Havlík centroval z levé strany na Libora Doška, který hlavou k pravé tyči poslal domácí tým do vedení. (VIDEO) Dukla dostala šanci v podobě přímého kopu zhruba z 20 metrů, Marešova střela skončila v rukou Heči. A v 74. minutě už vedlo Slovácko 3:1, odkopnutý míč nabral opět směr k bráně, dukelská obrana jej nešťastně zblokovala k Liborovi Doškovi, který nekompromisně pálil pod břevno. (VIDEO) Ovšem minutu na to se domácím nepovedla rozehra, míč se dostal k DANIELOVI TETOUROVI, který z 20 metrů nedal Hečovi šanci. (VIDEO) V 89. minutě vstřelilo branku Slovácko a opět Libor Došek, tentokrát se prosadil střelou z levé strany ke vzdálenější tyči.(VIDEO)A stejně jako v předchozím případě, Dukla snížila okamžitě. Na konečných 4:3 dával z vápna MICHAEL KRMENČÍK, kterému výborným pasem poslal míč Jurendič.(VIDEO)

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Dnešní výsledek mě mrzí o to víc, že na rozdíl od loňského zápasu jsme zachytili úvod zápasu a dostali se do vedení. Také mě mrzí, že jsme Slovácko nechali zápas tak lacino otočit. Nicméně na třetí a čtvrtý gól jsme dokázali zareagovat, ale remíza se nám uhrát nepodařila. Takže když to porovnám s loňským zápasem, výsledek je pro nás zhruba stejný, znovu to rozhodl Libor Došek."

Svatopluk Habanec: „V naší hře dnes bylo vidět nasazení i bojovnost. První poločas byl v našem podání fotbalově lepší, druhý byl už hodně chaotický. Jsem rád, že se utkání povedlo. Nyní jedeme dvakrát ven, kde se ukáže, zda naše vítězství nebylo jen dílem náhody."

 


Fotogalerie


Partneři klubu