Pražské derby v nových dresech vyšlo na výbornou!

24.08.2014, 20:15
Juliska

FK Dukla Praha

5. kolo, Synot liga 2014/15

AC Sparta Praha

Sestava domácí: Chudý – Mat. Hanousek, Vorel, Štetina, Karavajev – Považanec (68. Čajić), Mar. Hanousek, Gedeon – Mareš (81. Hlinka), Krmenčík, Berger (89. Beauguel).

Sestava hosté: Bičík – Kadeřábek, Kováč, Brabec, Nhamoinesu – Přikryl (21. Konaté), Vacek, Vácha (58. Lafata), Matějovský, Breznaník (64. Dočkal) – Bednář.

• Branky: 22. Berger. ŽK: 56. Vácha, 71. Vacek, Kováč, Dočkal. Rozhodčí: Kovařík – Moláček, Kotík.
  • Diváci: 6348
Po osmi domácích zápasech Dukla přerušila sérii bez vítězství a urvala nejcennější skalp ligy, úřadujícího mistra AC Sparty Praha.

Hodnocení trenéra:

Luboš Kozel: "Sparta se neporáží každý den. My jsme si chtěli utkání hlavně užít. Chtěli jsme, aby hráči šli do utkání s respektem k soupeři, ale aby byli i odvážní, aktivní a měli víru v to, že můžeme uspět. V prvním poločase jsme měli velmi dobrý přechod do útoku, byli jsme nebezpečnější a nakonec ten gól byl vyústěním té naší aktivity. Ve druhém poločase jsme měli dvě, tři situace, které jsme mohli řešit lépe a jít třeba i do dvougólového vedení. Pak nás Sparta zatlačila a přišel rozhodující moment, kdy nás před střelou Bednáře podržel Martin Chudý. Zbytek zápasu jsme pak s odhodláním a vůli dohráli a přineslo nám to velmi silné vítězství."