Přátelské utkání v Bytomi skončilo výhrou 4:0.

Polonia Bytom

0:4

(0:1)

Přípravná utkání 2015/16

Sestava domácí: I.: M. Michalak – Trznadel, Broniewicz (K), Holik, Krzemień, Grube, Lika, Walesa, Krysian, K. Michalak, Zieliński. II.: Harkawy – Banaś, Holik (60. Malec), K. Michalak, Górniak, Setlak, Stefański, Michalak (71. Radkiewicz), Lachowski, Krysian (60. Mańkowski), Cempa.

Sestava hosté: I.: Chudý - Juroška, Štetina, Hlinka, Vrzal - Gedeon, Hanousek Marek, Čajič - Berger, Čapek, Beauguel. II.: Tetour David - Hašek, Jeřábek, Hlinka, Vojković - Považanec, Tetour Daniel, Čajić (60. Kovaľ) - Čapek (60. Néstor), Mareš, Manzia.

• Branky: 33. Juroška, 53. Manzia, 73. Mareš, 78. Néstor.
Při příležitosti 50. výročí posledního vzájemného utkání v turnaji o Americký pohár sehrála Dukla přátelské utkání s Polonií Bytom, která zároveň slaví 95 let od svého vzniku. V utkání Dukla potvrdila roli favorita a po brankách Jurošky, Manzii, Mareše a Néstora zvítězila 4:0.

Luboš Kozel: "V prvním přípravném utkání jsem chtěl po hráčích jediné, aby hráli s chutí. Pro nás byla trochu neznámá úroveň soupeře, ale musím říci, že mě poměrně překvapil svou fotbalovostí a snahou hrát fotbal už od založení protiútoku.
S naším výkonem jsem byl spokojený, jak s aktivitou v defenzivě, tak v ofenzivě, naše převaha v utkání byla zřejmá, ale stále nás trápí efektivita.
Hra byla lepší v první půli, nicméně jsme to vyjádřili jen jednou brankou. Ve druhé půli se soupeř zlepšil a my začali hodně vymýšlet, takže konečný počet vstřelených branek skončil na čtyřech. Přesto všechny branky padly po vypracovaných akcích, takže za to hráče určitě pochválím."