PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý
    FANSHOP

Přátelské utkání s Lipskem skončilo remízou

4. 9. 2015 | Redakce

Přátelské utkání s Lipskem skončilo remízou

Již po několikáté vyrazil A tým během reprezentační přestávky odehrát přátelské utkání do Německa. Tentokrát vyzval v Markranstädtu tým Red Bulls z nedalekého Lipska. Za Duklu brzy skóroval Ondřej Vrzal, domácím se ale v druhé půli podařilo vyrovnat.Markranstädt, pátek 4. 9. 2015, 16:30, Stadion am Bad, Markranstädt
RB Lipsko RB Lipsko
1:1
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

RB Lipsko: Gulácsi – Teigl, Orban, Sebastian, Jung – Khedira, Demme – Hierländer, Kaiser(C), Bruno – Quaschner. (Bellot, Sorge, Gipson, Compper, Beiersdorf, Strauß, Siebeck, Placheta, Becher, Mauer)
Dukla Praha: Rada (46. Chudý) - Miloševič, Jurendič (79. Mejdr), Jeřábek, Vrzal - Považanec, Hanousek Marek (79. Bezpalec), Čajič (79. Bezdička) - Berger (46. Mareš), Krmenčík (73. Beauguel), Přikryl (46. Kovaľ).
Branky: 13. Vrzal - 61. Bruno. ŽK: 45. Jurendič.
Diváci: 725

Komentář

Po prvních pěti minutách hry zahrávali domácí přímý kop. Míč proletěl kolem zdi a točil se do brány, ale u tyče čekal připravený Rada, který vyrazil na roh. Z toho místní znovu zahrozili, když hlavičkovali na břevno. I na druhé straně byla první větší branková příležitost z přímého kopu. Ve vápně však promáchli jak Hanousek tak Jeřábek a domácí pak snadno odkopávali. Z další akce hrozil Přikryl po vynikajícím balonu od Krmenčíka, ale do střely na střed brány se postavil domácí gólman. Ve třinácté minutě se díky dobrému tlaku Dukly podařilo vybojovat přímý kop. K míči v uctivé vzdálenosti od branky se postavil Tomáš Berger a míč ideálně nasměroval do vápna, kde hlavou produlžoval Ondřej Vrzal k zadní tyči, na což už gólman Lipska nemohl dosáhnout. Ve dvacáté minutě byla pro změnu v ohrožení svatyně Dukly. 24 zahrával rohový kop na vzdálenější tyč, kde hlavičkoval Jung jistému vyrovnání však skvěle zabránil Filip Rada. Krátce na to vyrobila domácí obrana botu - snahu o kombinaci s vyběhnuvším brankářem vystihl Michael Krmenčík. Jeho nedůrazný míč na práznou bránu ale Gulácsi stihl ještě zachytit. V jednatřicáté minutě zahrávali rudí býci další přímý kop, tentokrát z osy hřiště na hranici vápna. Kaiser mířil zdí do levého horního růžku, Rada ale výborným zákrokem míč vyrazil. Poté se hra vyrovnala a až do poločasu se diváci na stadionu výraznějšího ohrožení ani jedné z branek nedočkali.

Druhou půli začal aktivněji tým z Lipska - zahrával nekolik rohových kopů a dostal se i k několika šancím ze hry, ale veškeré snahy končily na žlutých hrabách Dukelské obrany. V šestapadesáté minutě dokonce rozezvonili břevno. Následně se v dobré pozici v blízkosti domácí branky ocitl Krmenčík. Jeho střela však mířila nad. Po čtvrthodině hry v druhé půli se Red Bulls dočkali odměny za svou aktivitu. Po úniku Gipsona po pravé straně dostal do vápna míč Bruno a důraznou střelou překonal o půli střídajícího Chudého. Vyrovnávací gól domácí ještě více nabudil. Býci z Lipska zatlačili Duklu na obrannou půli a dlouho ji odmítali pustit někam dál. Gólové ohrožení Chudého branky ale přišlo až v 76. minutě, kdy se za obranu dostal domácí hráč s číslem 7. Proti němu vyběhl Chudý a u penatlového putníku míč vyrazil. V devadesáté minutě přišla ještě tvrdá střela domácích z přímého kopu, nařízeného u rohu pokutového území. Mířila však těsně vedle pravé tyče. Utkání tak končí nerozhodně 1:1.

Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: „Potkali jsme se s velice kvalitním soupeřem. Náš výkon v prvním poločase byl velmi dobrý, ale chybělo tomu větší brankové vyjádření. Měli jsme další dvě nebo tři tutové šance, zatímco domácí hrozili jen ze standardek.
Druhý poločas už náš výkon nebyl takový, nebyli jsme schopní dobře držet míč, nebo i založit protiútok, jako se nám dařilo v první půli. Soupeř nás zatlačil, byl lepší a zaslouženě vyrovnal. V závěru jsme prostřídali, na hřiště se dostali hráči z juniorky, pro které to byla určitě dobrá zkušenost.
Myslím, že zápas splnil účel, který jsme chtěli. Byla to pro nás slušná prověrka.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu