PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
    FANSHOP

Po vyrovnaném souboji jsme prohráli 2:3 s Herthou

13. 7. 2018 | Redakce

Po vyrovnaném souboji jsme prohráli 2:3 s Herthou

Ligovou generálku Dukla odehrála proti silnému soupeři z první Bundesligy. Hertha BSC z hlavního německého města Berlína nás v pátek večer porazila 3:2, vyrovnané utkání rozhodl smolný vlastní gól.PU, pátek 13. 7. 2018, 17:30, Neuruppin | Zápas ON-LINE
Hertha Berlin Hertha Berlin
3:2
(2:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Hertha Berlin: Jarstein (45. Kraft) – Esswein (63. Covic), Friede (63. Stark), Torunarigha (63. Baak), Kade (63. Mittelstädt) – Dilrosun (63. Zografakis), Skjelbred (63. Duda), Lustenberger (63. Krebs), Kalou (63. Kurt) – Selke (63. Kiprit), Ibišević (63. Proničev)
Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič, Bobál (46. Chlumecký), Podaný – Hanousek (62. Bilovský), Holík (80. Krunert), Tetour - Douděra (62. Brandner), Breda, Holenda (68. Djuranovič).
Branky: 13. Ibiševič, 37. Selke, 72. Chlumecký (vla.) - 40. Douděra, 48. Breda.
Diváci: 750

Komentář

Start zápasu byl o několik minut odsunut kvůli hustému lijáku. Ten se vracel v průběhu celého utkání. Už ve 3. minutě se k přízemní střele dostal David Breda, míč ale proletěl kolem brány. V 6. minutě zablokoval Ivan Ostojič balon od Vedada Ibiševiče a jen o minutu později Filip Rada vyrazil prudkou ránu Fabiana Lustenbergera. V 10. minutě se po přihrávce od Lukáše Holíka posouval k bráně Jan Holenda, brankář Jarstein si ale vyběhl a balon zastavil u země. V 11. minutě už zase hustě pršelo, ve 13. minutě si balon navedl po straně hřiště a přesnou střelou propálil Filipa Radu Vedad Ibiševič.

Ve 25. minutě zastavil útočícího Selkeho ofsajd. Následovala desetiminutovka, kdy jsme neviděli ani jednu gólovou šanci, ve 37. minutě se ale domácí Hertha radovala podruhé – Davie Selke zvýšil na 2:0. Dukla se ale nenechala zaskočit a ještě před koncem poločasu zareagovala. David Douděra překonal brankáře Ruheno Jarsteina ve 40. minutě a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Dukla měla na hřišti převahu, ze které vytěžil David Breda ve 48. minutě vyrovnání na 2:2. V 60. minutě vyrazil Filip Rada hlavičku velice nebezpečného Ibiševiče, o minutu později už nemusel zasahovat po rohovém kopu Herthy – balon po několika dotecích soupeře do brány nesměřoval. V 72. minutě proskočil balon od Maurice Covice nešťastně přes obránce Martina Chlumeckého, který ho tečoval do brány, Filip Rada ho musel lovit ze sítě a Hertha rázem naší chybou vedla 3:2. V 78. minutě se pokusil odpovědět Lukáš Holík, pálil ale nepřesně. V 86. minutě vyrazil Rada dělovku Pera Skjelbreda. Ve zbylém čase už Dukla vyrovnat nedokázala. V ligové generálce tak podlehla soupeři 2:3.

Foto: Ottmar Winter

 


Fotogalerie


Partneři klubu