Po dvou rozdílných poločasech si odvážejí efektivnější hosté důležité tři body

26. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

FC Písek

Čtvrtečka –O. Ullman (84. F. Ulman), Matoušek, Čížek (K), Fojt – Hudec, Uhlíř, Lehký (84. Novotný) –Hodek, Jelínek, Douděra (78. Mládek)

Satrapa – Musa, Běloušek (K), Němeček – Novák, Vokurka, Koreš, Sajtl, Štěch (Malý) – Bicenc (89. Hendrych), Kalousek

• Branky: Lehký (25.min. p.k.) - Kalousek 2 (66. a 80. min.) ŽK: Uhlíř (8.min.), O. Ullman (61.min.), Čížek (90.+4.min.) - Sajtl (16.min.), Němeček (24.min.), Kalousek 2 (83. a 90.min.) a Koreš (90+1 min.) ČK: Kalousek (90.min. – po druhé ŽK) Rozhodčí: Coufal - Šmat, Hoch.
V šestadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině tým FC Písek fotbal. V podzimní části, v jedenáctém kole, béčko Dukly na hřišti v Písku prohrálo 1:3, když jsme o poločase vedli z penalty brankou J. Štefančina a písečtí otočili vývoj zápasu ve druhé půli. Obdobně se vyvíjel i aktuálně odehraný zápas, kdy jsme šli v první půli do zaslouženého vedení z penalty zahrávané F. Lehkým, ale písečtí ve druhé půli otočili skóre ve svůj prospěch na 1:2. O minulém víkendu FC Písek remizoval na domácím hřišti s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 3:3 po poločase 1:1, když pak dvěma brankami v devadesáté minutě zvrátil nepříznivý stav z 1:3 na konečných 3:3. Rezerva Dukly v minulém kole přivezla bod za remízu 2:2 z Králova Dvora. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v brance J. Čtvrtečka, v obraně F. Matoušek a O. Ullman, v záloze J. Uhlíř a v útoku M. Douděra a J. Hodek. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 3 – 5 – 2, Dukla získávala postupně převahu v poli, dostala se zaslouženě do vedení a když neproměnila tři další gólové příležitosti, šlo se do kabin za jednobrankového vedení mladíků z Dukly. Hosté toho během první půle mnoho nepředvedli a jedinou nebezpečnější akci ve 29. min. jim zmařil dobrý obranný zákrok F. Matouška, který zblokoval střelecký pokus hostí z malého vápna. Zkušenější tým hostí vsadil na tříobráncový systém s přehuštěnou pětičlennou středovou řadou a dvojicí vysunutých útočníků a zvýšený důraz v osobních soubojích. V zápase, v němž nepříliš přesný rozhodčí Coufal udělil tři žluté karty Dukle, čtyři žluté karty hostům plus červenou za zdržování, tak byla k vidění řada tvrdých soubojů a méně fotbalové krásy. Nakonec byli šťastnější hosté, kteří „díky“ lepší efektivitě v zakončení brankami v 66. a v 80. min. otočili skóre na 1:2. Dukla se ziskem 29 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A klesla na dvanácté místo, dnešní soupeř jí tak odskočil na rozdíl dvou bodů a od předposledního, 15. místa ji tak dělí jediný bod.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak my jsme v prvním poločase měli poměrně dost gólových možností, myslím si, že tam minimálně tři nebo čtyři velké gólové šance byly, nastřelili jsme tam tyč, dali jsme branku a ten první poločas se tak nějak odehrál pro nás dobře. Ve druhém poločase nás hosté „rozbili“ takovým důrazným fotbalem a dlouhými míči, my jsme na to ne dost dobře reagovali, protože nám to padalo hluboko a pak z toho byly takové, dá se říct „situace“, - podle mě hosté měli jednu gólovou šanci, která skončila na tyči a pak ty dva góly, které padly, nebyly z nějakých šancí. Spíš to byly….. – byl tam trestňák přes zeď, a pak střela z velkého úhlu, takže za mě cítím, že si tu sezónu „vyžíráme“ až do dna.

Přestože nám ten druhý poločas nevyšel, tak si zase nemyslím, že by bylo úplně spravedlivé, že bychom ten zápas měli prohrát, navíc musím říct, že minule jsem těžko „kousal“, že pro nás nebyla pískána jasná penalta a teď gól, který padne z prvního faulu na hraně nebo těsně před pokutovým územím, za mně to nebyl v žádném případě faul. To pak samozřejmě do takto vyrovnaných zápasů vstupuje. Říkám, „vyžíráme si to“.