(3:1)

15. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2022/23

Bárta (76. Krynskyj) – Bolf, Schaffartzik (C), Bialek, Elbel – Kušej, Šumbera (76. Gáč), Koudelka (85. Ščedryj), Kulig (52. M. Zapletal), Bartolomeu (85. Stříž) – Pinc.

Čtvrtečka – Hrubeš, Holiš (74. Adediran), Piroch, Peterka (C) – Buchvaldek (85. Hodek), Barac, Uhlíř (46. Havelka), Matějka (85. Kim), Moulis (46. Šebrle) – Kozel.

• Branky: 6. Kušej, 20. Pinc, 29. Schaffartzik, 83. Kušej – 34. Buchvaldek, 86. Adediran, ŽK: Kušej, 64. Šumbera – 35. Moulis, 47. Barac, Rozhodčí: Machálek – Kotík, Bureš, Střely na bránu: 9:4, Střely mimo: 4:6, Rohy: 2:9.
Poslední venkovní utkání v roce 2022 nás zavedlo do Prostějova. Domácí si do půl hodiny hry vypracovali tříbrankové vedení, Dukle se podařilo ještě v prvním poločase snížit na 1:3. Soupeř si ale v druhé půli utkání pohlídal a nakonec jsme tak s Prostějovem prohráli 2:4.

Petr Rada (FK Dukla Praha): Zápas jsme si prohráli sami v první půlhodině hry, navíc jsme dostali úplně jednoduché góly. Byli jsme připraveni na to, že zde není optimální hřiště. Věděli jsme, že budou domácí hrát jednoduchý fotbal. Z jejich strany to byly hlavně nakopávané míče, protože na tom povrchu nejde moc kombinovat a my jsme o tom věděli. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně, dokonce jsme asi měli větší procento držení míče, ale na to se nehraje. Domácí měli v druhém poločase dvě šance, dá se říct, že se dvakrát dostali až k naší brance. Jednou šel hráč sám na bránu, to brankář ale chytil. A čtvrtý gól, když je tam jeden jejich a šest našich hráčů a ten jeden je všechny obejde a ještě má dost času na zakončení... To jsou prostě obrovské chyby. Jsem rád, že se nám alespoň podařilo dvakrát skórovat.