Nezasloužená prohra v derby se Spartou

20.04.2016, 19:30
Juliska

FK Dukla Praha

odl.

19. kolo, Synot liga 2015/16

AC Sparta Praha

Sestava domácí: F. Rada – Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek (K), Daniel Tetour (85. Smejkal) – Manzia (69. Čajič), Mareš (79. Beauguel), Néstor.

Sestava hosté: Bičík – Brabec, Kováč (70. Jiráček), Nhamoinesu – Dočkal, Vácha (62. Fatai), Frýdek, Mareček, Krejčí – Lafata (K), Juliš.

• Branky: 34. Daniel Tetour – 88. Juliš, 90+5. Dočkal (PK).
    ŽK: 76. Vrzal – 90. Lafata, 90+1. Dočkal.
    ČK: 90+2. F. Rada.
    Rozhodčí: Kocourek – Peřina, Pochylý – Hock.
  • Diváci: 5762
Dukla předvedla velmi dobrý výkon. V prvním poločase šla díky brance Daniela Tetoura do vedení. Ve druhé půli spálila několik šancí. Spartě se povedlo srovnat v 88. minutě a v nastaveném čase po velmi "podivně" nařízené penaltě proměnil pokutový kop Bořek Dočkal.

Hodnocení trenéra:

Zdeněk Ščasný: „Z dnešního zápasu převažuje naprostá radost z vítězství, protože jsme o něj dřeli až do konce. Ani si nemyslím, že bychom po většinu utkání byli horším týmem, i když jsme věděli, že nás dnes čeká mimořádně motivované mužstvo. My jsme samozřejmě byli hodně unavení, bylo to vidět z každého pohybu. Nicméně ve druhé půlce jsme si dokázali vypracovat šance - Lafata dvě hlavičky a břevno, i když Dukla samozřejmě měla šance taky. Ale obrovská vůle hráčů a touha po tom ten zápas zvrátit si myslím že rozhodly, takže převažuje samozřejmě radost z vítězství.“

Luboš Kozel: „Ztratili jsme utkání, které jsme měli velmi dobře rozehrané. Výkon byl 70-75. minut velmi dobrý a Spartu jsme do vyloženější šance nepustili. Chyběla tomu pojistka, byly tam dvě situace, kdy šli sami proti Bičíkovi Manzia a Čajič. Kdybychom dali gól, asi bychom to do vítězného konce dohráli, ale i tak si myslím, že jsme utkání do vítězného konce nebo aspoň remízového stavu dohrát mohli. V závěru Sparta přidala, my to chtěli uhrát silou vůle a nakonec jsme to neuhlídali a Sparta vyrovnala. Závěr komentovat ani nechci, ať si udělá obrázek každý sám.“