Konec v Poháru ČMFS - vyřazeni na penalty v Písku

26. 7. 2008 | Redakce

Konec v Poháru ČMFS - vyřazeni na penalty v Písku

P Í S E K - Ve 2. kole Poháru ČMFS hrála Dukla Praha na hřišti momentálně druhého celku ČFL FC Písek bez branek a byla vyřazena po střelbě pokutových kopů, které domácí zvládli - stejně jako v prvním kole v Kunici - lépe a vyhráli 6:5.2. kolo, středa 3. 9. 2008
Písek Písek
0:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Plánička - Palša, Kuděla, Macháček, Šmíd - Malý, Hanus (46. Kulvajt), Gedeon, Balát (73. Kučera) - Blaha (56. Svatonský), Kolomazník.
Rozhodčí: Jílek - Urban, Benedikt. ŽK: Linhart - Kulvajt, Kučera. Penalty: Gedeon 0:1, Šácha 1:1, Kulvajt 1:2, Linhart 2:2, Svatonský 2:3, Pobiš 3:3, Šmíd 3:4, Červenka 4:4, Kolomazník 4:5, Kubiš 5:5, Macháček 5:5, Kosobud 6:5!
Diváci: 1220

Komentář

V sestavě Dukly se objevili dva noví obránci - na postu stopera odehrál solidně devadesát minut devatenáctiletý Martin Macháček, který přišel z dorostu Sparty a s mužstvem trénuje od minulého týdne. Na svůj první zápas asi nezapomene - bohužel byl jediným z dvanácti exekutorů penalt, který neproměnil. Brankář Samoel míč vyrazil. Na levé straně obrany hrál celý zápas Michal Šmíd, který přišel v úterý na hostování z Dynama Č. Budějovice. Naopak vůbec do Písku necestovali Jiří Novotný, Luděk Zelenka, Jan Hubka či Jan Vorel, na lavičce zůstal brankář Martin Svoboda a až v průběhu se do hry zapojili Jan Svatonský a Tomáš Kulvajt. "Samozřejmě, že jsme do Písku jeli s úmyslem postoupit, ale zároveň jsme se ctěli v podmínkách blízkých druholigovému utkání vyzkoušet další hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí, nebo jsou v mužstvu noví. Ani jeden nezklamal. Mohli jsem rozhodnout ze šancí v úvodu, postupně se do hry dostali i domácí, ale nakonec rozhodla loterie v podobě penalt," řekl trenér Günter Bittengel.

Zápas začal šancí Baláta - objevil se po odraženám míči náhle sám před Samoelem, ale ve 12. minutě brankáře trefil. V 18. minutě zahrál zleva z velkého úhlu přímý kop Kolomazník a brankář Samoel výborně vyrazil z brankové čáry u bližší tyče. Ve 20. minutě odcentroval zleva Balát a nabíhající Blaha hlavičkoval z deseti metrů nad. Další nebezpečné situace se rodily až po přestávce. Už ve 47. minutě se po narážečce dostal před Pláničku domácí Martin Malý, ale Plánička výborně vyrazil. V 58. minutě se dlouhý centr snesl za obranu, tam ale nabíhající Zušťák nedokázal z otočky trefit branku. Po chytrém uvolnění od Macháčka stál v 60. minutě na vápně volný Balát, vystřelil technicky, ale branku minul. V 65. minutě se prodral do šance Kosobud, ale Plánička opět vyrazil. V 81. minutě pak brankář Dukly vyrazil i přímý kop Malého. V poslední minutě se řítil za míčem, který propadl obranou, Svatonský, brankář Samoel byl ale u míče dřív.

Pokutové kopy proměnilo prvních deset střelců, pak nedal Macháček a postup domácím zajistil Kosobud! "Bylo to o tom, kdo dá první gól. My měli šance první, ale nevužili je. Pak už v ponaltách je možné vše a domácí byli přesnější," komentoval souboj Tomáš Kulvajt.

 


Fotogalerie


Partneři klubu