PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Juniorka zvítězila v Brně

19. 5. 2016 | Redakce

Juniorka zvítězila v Brně

V předposledním utkání probíhajícího ročníku Juniorské ligy se Dukla představila v Brně. V první půli poslal hosty do vedení Lukáš Slávik a minutu před koncem zápasu pojistil důležité vítězství František Sedláček.

34. kolo, čtvrtek 19. 5. 2016, 15:00, MěFS Srbská
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno: Záleský – Zukal, Gajič, Kučera (66. Sedláček), Vintr, Krištof, Vintr, Šembera (57. Sokol), Krejčíř (34. Praks), Jura (34. Pospíšil), Jakeš (46. Koláčný).
Dukla Praha: Řepa – Slicho, Bohánek, Petrák (59. Vokoun), Bezdička (79. Mica), Bezpalec, Schindler, Beneš (59. Sedláček), Slávik (42. Vachoušek), Troníček (38. Farkaš), Kaník.
Branky: 12. Slávik, 89. Sedláček.
ŽK: 54. Zukal – 67. Vachoušek.
Rozhodčí: Machálek – Peřina, Hanáková.

V prvních minutách střetnutí měli více ze hry hostující fotbalisté. Ve 12. minutě se povedenou střelou z pravé strany prosadil LUKÁŠ SLÁVIK, který tak využil úvodního tlak Dukly. Třiatřicátá minuta přinesla náznak šance domácích, který skončil nepřesnou střelou a celá akce tak vyústila v odkop od Řepovy brány.

Z druhého poločasu uběhlo 10 minut, když dostala Dukla výhodu v podobě zahrávání pokutového kopu po nedovoleném zákroku jednoho z brněnských fotbalistů. K jejímu rozehrání se postavil Jan Beneš, avšak gólman Záleský dokázal míč vyrazit. V 63. minutě se v obrovské šanci ocitl domácí Krištof, když se prodral k dorážce, kterou však dokázal skvělým zákrokem vyrazit Řepa na rohový kop. Hostující hráči měli šanci navýšit svoje vedení v 78. minutě, ale Záleský vytáhl Bezdičkovu střelu na břevno své branky. Definitivní rozuzlení přišlo minutu před koncem. Z rychlého protiútoku dva na jednoho se po Vachouškově přihrávce trefil FRANTIŠEK SEDLÁČEK, který obešel brankáře a střelou do prázdné brány rozhodl zápas.

Libor Pala: „Začali jsme velice aktivně. Kluci plnili přesně to, co jsme si před zápasem řekli v kabině. Prvních 15 minut jsme soupeře k ničemu nepustili. Poté, ale jako mávnutím kouzelného proutku, jsme začali být nervózní a ztráceli spoustu míčů. Naštěstí soupeř nebyl o moc lepší a míče ztrácet také. Fotbal to byl opravdu takový rozháraný z obou stran. O poločase jsem mužstvo uklidnil hlavně po psychické stránce. Ještě před koncem poločasu jsme museli udělat dvě vynucené změny v sestavě. Hra ve druhé půli se zlepšila, ale tím že Beneš nedal penaltu, se naše hra začala trochu propadat a soupeř měl několik gólových příležitostí. Musím pochválit gólmana Řepu, který vychytal několik čistých gólovek. Posledních 15 minut jsme hrozili především z brejků a z jednoho jsme také udeřili. Celkově jsme spokojeni, že nás závěr jarní části zachytil v dobré formě.“

Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha