PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ

Juniorka v Mladé Boleslavi nebodovala

27. 5. 2013 | Redakce

Po včerejším duelu "A" týmů Dukly a Mladé Boleslavi se dnes utkaly i juniorky těchto mužstev. Nakonec byl shodný i výsledek, bohužel v opačném gardu a Dukla tak podlehla modrobílým 1:2.

32. kolo, pondělí 27. 5. 2013, 15:00, Mě. Stadion
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
2:1
(1:0)

Mladá Boleslav: Knobloch – Ševinský, Rolko, Šulc (65. Baster), Suk, Mehanovič, Rozsíval, Synek, Horák (72. Skořepa), Honc (65. Mižič), Šťastný
Dukla Praha: Štěpánek – Juroška, Jeřábek, Podkul (83. Solař), Hrazdíra - Čapek, Frycer (72. Micka), Milec (64. Kunič) - Kotlík (64. Acosta), Svoboda (83. Grafnetr), Farkaš.
Branky: 7. Šťastný, 52. Mehanovič – 54. Jeřábek Karty: ŽK: 87. Suk (MBL), 90. Rozsíval (MBL), 90. Mehanovič (MBL). ČK: 90+2. Micka (DUK). Rozhodčí: Berka – Arnošt, Štefan

Juniorka nastoupila proti Mladé Boleslavi na hodně podmáčeném terénu, který zezačátku nejspíš více vyhovoval domácím, protože první šanci měl Šulc, ale Štěpánek včas zasáhl. Z následného rohu už se ale domácí prosadili, konkrétně Šťastný. Dukla mohla odpovědět z rohu v 8.minutě, ale po závaru šel míč mimo branku Knoblocha.

Ve 14.minutě se dostával do slibné šance Svoboda, ale Adrian Rolko skvěle zužitkoval své prvoligové zkušenosti a míč odvedl do bezpečí. V 17.minutě se Štěpánkovi nepovedl přízemní odkop a míč se zastavil ještě v šestnáctce. Tam číhal Horák, jenže zakončení se mu nepovedlo a míč šel vedle. Ve 28.minutě měl znovu šanci Svoboda, ale i druhý minisouboj vyhrál Adrian Rolko. O pět minut později přišel fantastický zákrok brankáře Štěpánka, který zlikvidoval šanci Mehanoviče. Brankář Dukly zlikvidoval i další mladoboleslavský pokus, tentokrát Horákovi. Ve 36.minutě vyslal tvrdou střelu na Knoblocha Kotlík, ale brankář Mladé Boleslavi dobře zasáhl.

V 52. minutě přidala Mladá Boleslav druhou branku, Mehanovič obdržel přihrávku na hranici šestnáctky a z první prostřelil Štěpánka 2:0. O dvě minuty snížil na rozdíl jedné branky Jeřábek, když se prosadil po rohovém kopu hostů. Dukla mohla vyrovnat v 73.minutě po rychlém protiútoku, ale snajpr z Bosny Petar Kunič trefil pouze tyč. Bohužel Dukla už další branku nepřidala a utkání v Mladé Boeleslavi skončilo porážkou 1:2.

Jaroslav Peřina: " Dnes nebudu hodnotit ani tak fotbal, jako vodní pólo. I přes hodně podmáčený povrch jsme odehráli dobrou partii a soupeře přehrávali, v podmínkách velice těžkých pro kombinační hru. Chybělo jen trošku štěstí na Kuničových kopačkách, abychom minimálně vyrovnali. Ve druhém poločase jsme nastřelili dvě břevna a pak měli ve vápně jeden závar, soupeř se dostal pouze k jedné střele, z které dal branku na 2:0. Ale musím říct, že s výkonem jsem spokojený, celý druhý poločas jsme soupeře tlačili, jen nám nebylo souzeno vstřelit branku a vyrovnat."