PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott

Juniorka si doma poradila s Táborskem

3. 5. 2015 | Redakce

Juniorka si doma poradila s Táborskem

Vysokým vítězstvím v poměru 5:0 skončil zápas Dukly s Táborskem. O tříbodovém zisku rozhodli junioři už v prvním poločase, ve kterém vstřelili čtyři branky.

33. kolo, neděle 3. 5. 2015, 10:15, Juliska
TáborskoTáborsko

Dukla Praha: Vávra - Kulikov, Troníček, Bohánek, Schindler - Farkaš (71. Zoubek), Tetour Daniel, Bezpalec (46. Hajdarevic) - Bezdička (62. Mejdr), Gajecký (62. Beneš), Baláž (76. Toman)
Táborsko: Bébr – Jaroš (63. Hladík), Škarda, Bouška, Svojše - Rabiňák, Froněk, Michalec, Knotek, Stuchlík - Surynek
Branky: 17. Bezdička, 27., 34. a 40. Gajecký, 72. Beneš. ŽK:57. Troníček - 56. Knotek, 79. Stuchlík. Rozhodčí: Máchálek – Peřina, Koval

První výraznější šanci v zápase mělo Táborsko, po centru Froňka zakončoval z blízkosti Stuchlík, naštěstí nad Vávrovu branku. V 11. minutě kopal přímý kop za šestnáctkou Schindler, ale také mířil nad. V 17. minutě už viděli fanoušci, kteří zavítali na Julisku, první branku v zápase, po akci Tetoura, Gajeckého a Bezdičky zakončoval posledně jmenovaný. Druhá branka padla hned o deset minut později. Po přihrávce Tetoura zakončil brankáři pod tělem Vojtěch Gajecký a zvýšil už na 2:0 pro Duklu. Ve 34. minutě přidal druhou branku Gajecký, když si ve vápně zpracoval padající míč, obelstil obránce Táborska a brankáři Bébrovi nedal šanci. Ve 40. minutě se prohnal po levé straně Bezdička, jakmile byl ve vápně, přihrál míč Gajeckému a ten završil hattrick.

V 53. minutě potáhl Baláž, který je v Dukla na zkoušce, míč po pravé straně, poslal míč Gajeckému přes obránce Táborska, ale útočník Dukly tentokrát nezakončoval přesně. V 66. minutě zakončoval Beneš, který se dostal do velkého vápna, jeho pokus ale šel vedle. V krátkém rozmezí dvou minut se dostal dvakrát k zakončení Daniel Tetour. V 71. minutě se ocitl tváří v tvář brankaři Bébrovi, kterého chtěl obstřelit, tento pokus šel sice do branky, ale táborský obránce ještě stačil vykopnout míč na roh. O chvíli později opět Tetour zakončoval z velké blízkosti, ale tentokrát Bébr dobře zasáhl. Dukla ale nakonec přidala pátou branku, o pěkný fotbalový moment se postaral Beneš, který přehodil Bébra a stanovil konečný stav zápasu.

Jaroslav Hynek "Dnes nám v zápase s Táborskem přišla branková odměna. Celý zápas jsme měli kontrolu nad hrou, soupeře jsme prakticky nepustili do žádné šance. Ale zase si nemůžeme myslet, že vše v zápase bylo dobře. Zejména ve druhé půli jsme mohli spoustu brejkových situací vyřešit jiným způsobem. V některých situacích přišlo individuální řešení, než aby hráči mysleli víc na kolektiv. Na tom je třeba ještě zapracovat. Věřím, že příště to bude lepší. Teď nás čekají dva těžcí soupeři - Znojmo a Sparta (ve čtvrtek a pondělí), takže jsem zvědav, jak to zvládneme."