PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

Juniorka nebodovala ani napotřetí

2. 10. 2016 | Redakce

Juniorka nebodovala ani napotřetí

Ačkoliv se Dukla ujala vedení až v druhém poločase zásluhou trefy Vopata, stihla o vedení do konce zápasu bohužel přijít, kdy se Boleslav prosadila po standardní situaci a pokutovém kopu.

9. kolo, neděle 2. 10. 2016, 11:00, Roudnice nad Labem
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Řepa – Stýblo (46. Hájek), Nguyen, Barták, Preisler - Brejcha, Kovaľ, Vlček (78. Kozel) - Vopat (K), Brabenec (71. Gábor), Manzia (52. Šahini).
Mladá Boleslav: Vejmola – Kalabiška, Valenta, Bojda (61. Košek), Vodháněl, Dohnalík (46. Kühnel), Keresteš, Albina, Zabilanský, Kopa, Glöckner (K).
Branky: 57. Vopat – 67. Kalabiška, 75. Valenta.
ŽK: 35. Brabenec, 67. Vlček.
Rozhodčí: Berka – Flimmel, Kotalík.

Do první nebezpečné akce po třech minutách hry se dostali hosté, kdy po centru z levé strany zakončovali mladoboleslavští do náručí Řepy. O tři minuty později následovala takřka stejná situace z pravé strany, avšak tentokrát pálil útočník Boleslavi těsně vedle. Po 12. minutách hry zahrozila Dukla, kdy se po pravé straně po narážečce uvolnil Vopat a naservíroval míč Manziovi, kterého ve slibné příležitosti vychytal brankář hostí. Ve 20. minutě se příznivci dnešního klání mohli dočkat velkých příležitostí na obou stranách, nejprve z brejku střílel Brejcha a poté zahrozili hosté, ale střela skončila mimo. O pár minut později zahrával Brabanec přímý kop z 18 metrů, jeho pohlednou střelu vyrazil hostující Vejmola na rohový kop. V 32. minutě se o individuální akci pokoušel Manzia, vystřelit dokázal ale pouze do náručí brankáře. Do prvního poločasu se už žádná vetší šance ani na jedné straně nekonala a tak se šlo do kabin za bezgólového stavu 0-0, poločas byl obdobný tomu včerejšímu u A-týmu, hra se přelévala ze strany na stranu a moc příležitostí k vidění nebylo.

V úvodu druhé půle se do slibné šance po brejku dostal Vopat, vracející se obránce ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval na rohový kop. V 56. minutě se po rychlém přechodu z pravé strany dostal do zakončení Kovaľ, který levačkou na zadní tyč těsně minul. Hned o minutu později v 57. minutě šla Dukla do vedení! Kovaľ vyslal krásnou kolmicí mezi obránce na Šahiniho, který našel osamoceného LADISLAVA VOPATA před prázdnou brankou a ten se nemýlil – 1:0. V 67. minutě po velice dobrém signálu hostí se po standardní situaci prosadil Kalabiška – 1:1. Po třech minutách šla Mladá Boleslav do vedení, ale gól nakonec neplatil, jelikož padl z ofsajdu. V 75. minutě po faulu Preislera zahrávala Boleslav pokutový kop, který s přehledem proměnil zkušený Valenta. Boleslav svou převahu málem přetavila v dvoubrankové vedení, lob jednoho z útočících hráčů ale skončil na břevně. V 80. minutě se Kovaľ dostal před obránce, avšak brankáře Vejmolu už chytrým lobem přehodit nestihl. Do konce zápasu se už šance nezrodila. Všechny tři branky dnešního klání obstarali hráči A-týmů, bohužel dvě z toho vstřelila hostující Boleslav a tak si odvezla všechny tři body.

Jaroslav Hynek: "Když se na dnešní zápas podívám z pohledu zkušenosti, tak dravé mládí Dukly neporazilo zkušenost Boleslavi. Přesto je potřeba kluky pochválit za to, kolik šancí si vytvořili, protože statistiky, počet šancí 10:3 versus vstřelené góly 1:2, mluví za vše. Soupeř utkání zvládl zkušeností a maximální efektivitou a my za předvedenou hru zasloužíme pochvalu, ale vítězství nám to nepřineslo."