PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch

Juniorka jede z Brna bez bodů

4. 3. 2013 | Redakce

Juniorka jede z Brna bez bodů

Brno potvrdilo svou velkou kvalitu a naši juniorku porazilo 3:0. I díky dvěma penaltám.

20. kolo, pondělí 4. 3. 2013, 14:00
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno: Veselý - Kršák, Varaďa (87. Dvořák), Lapeš, Stehlík (K), Zezuza, Buchta, Matyska, Přerovský, Avdič (44. Malík), Vávra (78. Ullmann).
Dukla Praha: Štěpánek - Jeřábek, Ilko, Čapek (K), Acosta, Kotlík, Milec, Svoboda (63. Kunič), Farkaš, Hrazdíra, Grafnetr.
Branky: 27. Lapeš, 32. Matyska (pen.), 74. Matyska (pen.). ŽK: 73. Jeřábek (DUK). Rozhodčí: Machálek - Hájek, Kotlík

V úvodních minutách bylo aktivnější Brno, první střelu vyslal na Štěpánka Stehlík, ale brankář Dukly si celou situaci pohlídal. Reakcí na tuto střelu byla tyč Kotlíka! Následné dorážky Čapka a Svobody byly zablokovány brněnskou obranou.

Ve 24. minutě vstřelilo Brno branku, konkrétně Lapeš zakončoval z malého vápna do protipohybu Štěpánka 1:0. Ve 32. minutě to už bylo 2:0, z pokutového kopu se prosadil Matyska, 2:0. A nápor Brna neustával, ve 34. minutě nastřelilo Brno tyč. Dukla měla do utkání dobrý vstup, ale poté převzala iniciativu Zbrojovka.

Ve druhém poločase mělo po 5 minutách další šanci Brno, ale Štěpánek ji včasným vyběhnutím zneškodnil. Zbrojovka ve druhém dějství hru kontrolovala. Naše juniorka se utkala s opravdu kvalitním soupeřem, který neinkasoval branku už více než 800 minut.

Bohužel brněnský tým vstřelil ještě jednu branku a to opět z penalty, po faulu Jeřábka zvyšoval na 3:0 Matyska. V zápase už žádný další gól nepadl a výsledek 3:0 je tedy konečný.

Jaroslav Peřina: "Z pohledu výsledku vypadá utkání jako jednoznačné, ale myslím si, že hlavně ve druhém poločase jsme předvedli poměrně solidní hru, dokázali jsme soupeře přetlačit před jeho pokutové území a mít asi více ze hry. Ale bohužel jsme si nevytvořili žádnou velkou šanci, kterou bychom dokázali dostat soupeře pod tlak. První poločas byl z naší strany úplně stejný jako když jsme hráli se Zbrojovkou na Julisce - soupeř na nás velmi tlačil, byl agresivní, dobře bránil a to nám dělalo velký problém, abychom překonali obranný val Brna. Do šance jsme se dostali ve 14. minutě, kdy jsme trefili tyč, ale to byla vlastně jediná velká Šance, kterou jsme si dokázali vytvořit."