PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

Juniorka doma přehrála Třinec

23. 4. 2018 | Redakce

Juniorka doma přehrála Třinec

Dukla si v nadstavbové části skupiny B Juniorské ligy poradila na domácím hřišti s Třincem. Ačkoliv šli hosté po čtvrt hodině do vedení, domácím se podařilo utkání otočit zásluhou Kolmana, Lauka a dvou tref Zubashivského.3. kolo, pondělí 23. 4. 2018, 13:00, SK Kazín
Dukla Praha Dukla Praha
4:1
(2:1)
TřinecTřinec

Dukla Praha: Hruška - Burget (85. Kosík), Neca, Šimek (C), Barták – Zubashivskij, Dancák, Lauko - Lohoyda (77. Vilímek), Kolman (64. Studnička), Veniger.
Třinec: Adamuška – Lanc, Konečný (77. Potůček), Chloň (60. Markiefka), Velner (C), Hykel, Celba (66. Petružálek), Nieslanik, Ceniga (46. Lasota), Ižvolt, Zahaluk (46. Cieslar).
Branky: 31. Zubashivskij, 36. Kolman, 51. Lauko, 64. Zubashivskij – 17. Hykel.
ŽK: 23. Veniger, 41. Barták, 81. Burget, 86. Dancák – 44. Ceniga
Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Vlček.
Diváci: 126

Komentář

Úvodní oťukávání mezi oběma týmy ukončil v 17. minutě hostující Třinec. Tomáš Hykel se odhodlal ke střele a jeho pokus, který byl prvním, který letěl mezi tři tyče gólmana Hrušky, skončil až za jeho zády. Dukla se po inkasované brance nesložila, ale naopak navýšila své útočné snažení, za což byla ještě v prvním dějství odměněna. Úspěšným střelcem byl ve 31. minutě VOLODYMYR ZUBASHIVSKIJ, který po Vyletově přihrávce zamířil přesně na přední tyč a zařídil Pražanům vyrovnání.

Netrvalo to ani 5 minut a na domácí straně bylo ještě veseleji. Na konci další akce Dukly stál tentokrát VOJTĚCH KOLMAN, jenž využil přihrávky zprava a v pádu prostřelil třineckého gólmana Adamušku. Opaření hosté jen těžko mobilizovali své síly a ještě hůře jim bylo po změně stran. TOMÁŠ LAUKO napřáhl v 51. minutě k dalekonosné ráně, jíž třinecký brankář neudržel v rukavicích a propadla mu až za brankovou čáru. Domácí mužstvo rázem vedlo o dva zásahy.

Dukla nadále diktovala tempo hry a ještě přidala jeden gól. V 64. minutě se podruhé v utkání trefil VOLODYMYR ZUBASHIVSKIJ. Tentokrát nádherně uklidil levou nohou míč na vzdálenější tyč a nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci zasáhnout. Gólman Hruška sice ještě musel vyrážet jeden nebezpečný pokus zpoza šestnáctky na rohový kop, ale ani to už nic nezměnilo na tom, že tři body zůstaly na Dukle.

Ohlasy trenérů

Michal Kolomazník: "Vstup do utkání jsme měli slušný, ovšem soupeř šel do vedení hned ze své první možnosti. To nás nabudilo ještě víc a po dvou krásných akcích jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. Úvodem druhé půle přidali třetí a po pár minutách čtvrtou branku, po které jsme se přestali koncentrovat a soupeř tím ještě vycítil šanci se do utkání vrátit. Naštěstí si žádnou další šanci ke vstřelení branky nevypracoval, tím pádem jsme se mohli zaslouženě radovat z výhry."

 


Fotogalerie


Partneři klubu