Junioři se z Brna vrací bez bodu

25. 11. 2013 | Redakce

Junioři se z Brna vrací bez bodu

Poslední venkovní utkání neskončilo pro juniory nejlépe. Ačkoliv si v prvním poločase vytvořili spoustu gólových šancí, nepodařilo se jim je proměnit, a tak si vezou z Brna prohru 4:0.21. kolo, pondělí 25. 11. 2013, 13:00
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
4:0
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Zbrojovka Brno: Veselý – Husár (46. Drbal), Avdič, Krška, Šural, Smajič (73. Dvořák), Zezula (K), Sedlák, Fojtík (73. Šembera), Kunc, Vávra.
Dukla Praha: Němčanský – Brejcha, Juroška, Preisler, Gajecký (46. Toman), Frycer (K), Bartůněk (63. Milec), Tetour (63. Schindler), Reiter, Begič, Vopat (75. Ksandr).
Branky: 28. Vávra (pen.), 39. Zezula, 50. Vávra, 87. Vávra. ŽK: 26. Begič (DUK), 37. Preisler (DUK). Rozhodčí: Nenadál – Pochylý, Podaný.

Komentář

Od začátku poločasu se hrál bojovný a běhavý fotbal. V něm se střelecky prosadil jako první domácí Sedlák, který z hranice vápna těsně minul levou tyč Němčanského branky. Netrvalo dlouho a sám proti Němčanskému šel Vávra, brankář hostí však střelci perfektně zmenšil úhel na střelu a následně míč nohou vyrazil. Ve 26. minutě zahrál Begič rukou ve vápně, z nařízené penalty vstřelil první branku utkání Vávra. Odpovědí byla střela Bartůňka, který mířil těsně nad břevno a následně Zezula ukopl v poslední chvíli míč před Gajeckým. Přihrávkou za obranu se dostal ke střele i Brejcha, ale brankář Veselý vystihl situaci a míč zachytil. Ve 38. minutě tentokrát střílel Gajecký, ale jeho technická střela minula tyč o pár centimetrů. Následoval rohový kop domácích, z kterého kapitán Zezula upravuje skóre na 2:0.Před koncem poločasu ještě z rohového kopu zakončovali hosté, Juroškova tvrdá střela ale opět proletěla nad břevnem.

Ve druhém poločase 5 minut po jeho začátku si naběhl na centr Vávra a poslal svůj tým do tříbrankového vedení. O deset minut později mohl Vávra vstřelit svůj hattrick, Němčanský však jeho střelu prsty vyrazil na tyč. Z rohového kopu pak trefil Avdič břevno. Deset minut před koncem mohl sám proti brankaři snížit Toman, ale Veselý vyráží na rohový kop.A na závěr se Vávra hattricku dočkal, sám před Němčanským uklidil po zemi míč za jeho záda a navýšil na konečných 4:0.

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra: "Věděli jsme, v čem je Brno silné a potvrdilo to. Bohužel musím konstatovat, že jsme opět shořeli na proměňování příležitostí. Protože v těch bylo utkání vyrovnané. Již několik utkání po sobě nemáme problém si je vytvořit, je třeba je však proměnit a dostat se do větší pohody. S tím souvisí i defenziva. Udělali jsme v určitých situacích pokrok, ale stále se nedokážeme vyvarovat chyb, kde je to o větší zkušenosti, ale také o odvaze. A tímto jsme dnes, hlavně v druhém poločase, Brno posunuli k vítězství. Neustále jsou to pro nás cenné podněty k další práci a naší silou budou trpělivost a pracovitost." :-)
 


Fotogalerie


Partneři klubu