PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

Jablonec po přestřelce odvezl 3 body

3. 11. 2018 | Redakce

Jablonec po přestřelce odvezl 3 body

Utkání, ve kterém Dukla zaznamenala nejhorší vstup do zápasu v této sezoně. Jablonec v dobrém výkonu pokračoval během celého zápasu a odvezl si vysokou výhru 6:2.14. kolo, sobota 3. 11. 2018, 17:00 | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
2:6
(0:3)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Rada – Miloševič (C), Ďurica, Ostojič, D. Souček – Bezpalec (87. Krunert) – Douděra, Doumbia (33. Djuranovič),Tetour, Brandner (33. Schranz) – Podaný.
Jablonec: Hrubý – Hovorka, Holeš, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (22. R. Acosta, 77. Kratochvíl), Trávník, Považanec, Jovovič – Doležal (69. Chramosta).
Branky: 59. Djuranovič, 74. Podaný – 9. Masopust, 14. Doležal, 21. Trávník (pen.), 54. R. Acosta, 65. Hovorka, 86. Kratochvíl.
ŽK: 17. Djuranovič, 66. Podaný.
Rozhodčí: Nenadál – Dobrovolný, Kožár.
Diváci: 1626

Komentář

Po minutě ticha za zemřelého Tadeáše Krause, bývalého hráče Dukly a velkého jména českého fotbalu, mohlo utkání začít. Jablonec byl od začátku aktivní, čímž měl nad vlažnější Duklou navrch. Hned v 5. minutě se dostal jablonecký Hovorka k zakončení hlavičkou, kvůli mírně nepřesnému centru od Trávníka ale nedokázal zakončit do brány. V 9. minutě už se ale míč za Radova záda dostal. Holeš střílel z levé strany, první střelu Ďurica odrazil pouze k Masopustovi, který z blízkosti umístil míč do brány. Jen o 5 minut později padl další jablonecký gól. Nepohlídaný Vladimír Jovovič poslal bez sebemenších problémů míč do pokutového území Martinu Doležalovi, který ho protáhl kolem Ďurici a následně překopl Filipa Radu. Tím ale jablonecká jízda nekončila, ve 21. minutě z pokutového kopu překonal domácího brankáře Michal Trávník, který si tak připsal 7. gól v této sezoně. Až 28 minut po začátku utkání se dostali dukelští do první útočné akce, ve které ale Tetour vysoko přestřelil bránu. Touto akcí se povedlo Dukle ukončit vlažnou hru. Ve 30. minutě nacentroval míč Miloševič na Brandnera, ten byl ale ještě před střelou pokryt. Bídnou nahrávku Matěje Hanouska ve 41. minutě vystihl Douděra, který rozehrál akci, na jejímž konci se Schranz pokusil neúspěšně zakončit. První poločas byl odpískán velkým rozdílem 3 gólů. 

Druhý poločas začal opět lépe pro Jablonec. V 54. minutě vstřelil 4. gól Severočechů Rafael Acosta. Vladimír Jovovič se probojoval přes celou útočnou půli, následně naservíroval míč Acostovi, který pouze zakončoval do prázdné brány. První branky se dočkali i domácí, Daniel Tetour se protáhl po pravém křídle kolem Hovorky. Následně nahrál před odkrytou bránu Djuranovičovi, který snížil v 59. minutě na 1:4. Tento stav ale příliš dlouho nevydržel, už v 65. minutě zvýšil skóre David Hovorka z dorážky po střele od Martina Doležala. Další gólovku měl na noze v 73. minutě Jan Chramosta, který se objevil zcela osamocen za obranou Dukly, toho si všiml Tomáš Holeš, který Chramostovi nahrál, po vybojování blokovaného míče zakončil pouze do tyče. Na druhé straně jen o minutu později padl další dukelský gól. David Douděra vyslal do pokutového území Jakuba Podaného, který těsně před Hrubým vytáhl míč až k břevnu. I přes očekávání tímto gólem utkání neskončilo. V 86. minutě vstřelil 6. gól Jablonce Miloš Kratochvíl. Po Hübschmanově přesné nahrávce Kratochvíl prudce zakončil do brány. Utkání skončilo po 8 gólech hokejovým skóre 2:6. Dukla po dnešní vysoké prohře padá zpět na poslední místo tabulky. 

Ohlasy trenérů

Roman Skuhravý: „Tragický, možná tragikomický vstup do zápasu, kdy ve 20. minutě jsme prohrávali 0:3 a do konce zápasu jsme sklízeli to, co jsme zaseli. Mně bylo trochu divné po prvních 6 soutěžních zápasech, že přerod byl tak rychlý, a teď jsme se ve 2 utkáních vrátili na začátek. Pro mě to je ukázka toho, že umíme složitě pracovat s taktickými věcmi a v tlakových situacích – prohráváme 0:1 a mužstvo zatím nemá sílu, aby se s tím dokázalo popasovat a plodí chyby, které normálně nedělá. Tím, že jdou zápasy rychle za sebou, není prostor na to, abych dělal soudy, důležité pro mě je, abych mužstvo poznal a poznal jednotlivé hráče. Musíme si sportovně přiznat, že na soupeře, jakým je Slavia nebo Jablonec v momentálním rozpoložení nemáme, a připravit se na zápasy, které nás čekají. Poslední, co potřebujeme je, abychom propadli skepsi. Jsou tam ale věci, ve kterých takto pokračovat nemůžeme.“

Pokud jste navštívili dnešní zápas osobně, vyplňte náš dotazník. Možná získáte 2 VIP vstupenky na příští domácí utkání Dukly. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu