PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab

I přes dobrý vstup do utkání si body z Plzně nevezeme

31. 8. 2014 | Redakce

I přes dobrý vstup do utkání si body z Plzně nevezeme

J.D. Beauguel šokoval ve 23. minutě zaplněný plzeňský stadion a Dukla šla do vedení. Ovšem po prvním poločase ukázala Plzeň svou sílu a výsledek otočila. Domácím pomohla i červená karta pro Jakuba Mareše, kdy hráli téměř 30 minut v přesile. Jedním z pozitiv dnešního utkání je ale návrat Néstora Albiacha do ligové sestavy.

6. kolo, neděle 31. 8. 2014, 17:00, Doosan Arena
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Petržela (81. Hořava), Kolář, Pilař (90. Kovařík) – Chramosta (74. Tecl).
Dukla Praha: Rada - Karavajev, Štetina, Vorel, Hanousek Matěj - Hlinka (84. Manzia), Hanousek Marek, Považanec (67. Čajič) - Berger (79. Néstor), Beauguel, Mareš.
Branky: 49. Vaněk, 61. Procházka - 23. Beauguel. ŽK: 58. Řezník, 67. Vaňek - 18. Matěj Hanousek, 35. Štetina, 44. Vorel, 90. Manzia ČK: 64. Mareš. Rozhodčí: Paták – Pospíšil, Fišer.

Do první zajímavé situace se dostala domácí Plzeň po ztrátě Jakuba Považance, střela Hrošovského šla vysoko nad bránu. Následovala standardní situace, která by se Radovi chytala těžko, naštěstí míč Kolářovi utekl a k zakončení se nedostal. Ve 23. minutě utekl plzeňské obraně Matěj Hanousek, vyslal centr na Jeana-Davida Beauguela, který zklepl míč za Kozáčikova záda. Ve 31. minutě nebezpečně střílel Kolář, ale naštěstí vedle. Hned o minutu později utekl obraně Dukly Chramosta, ale jeho velká šance skončila také mimo Radovu branku. Plzeň tlačila dál, ale skórovat se jí nepodařilo, a to ani vyloženou šancí Chramosty, kdy míč těsně minul vzdálenější tyč, nebo tutovkou Vaňka, kterého vychytal Rada. Dukla v samotném závěru zahrozila střelou před šestnáctkou zapomenutého Karavajeva a pak individuální akcí Bergera, kterého se štěstím vychytal Kozáčik.

Druhý poločas nezačal pro Duklu dobře, ve 49. minutě si Vaněk narazil s Chramostou a bylo vyrovnáno. Za dalších 12 minut šla Plzeň do vedení, ze standardní situace se hlavou prosadil Procházka. O pár minut později poslal Kozáčik Pilaře do samostatného úniku, ve kterém mu zabránil Jakub Mareš, za zákrok obdržel červenou kartu. O deseti hráčích se Dukla příliš dopředu nedostávala, zato Plzeň útočila dál, v 73. minutě se pokusil odstřelit Radu Pilař, minul. Vyložená šance už do konce utkání nepřišla a Dukla tak zaznamenala první prohru v sezoně.

Luboš Kozel: "Mám smíšené pocity. Jsem spokojený s tím, jak jsme do zápasu vstoupili a udělali ho dramatickým, ač nemůžu nevidět, že Plzeň byla aktivnější a lepší. Dělaly nám problém hlavně jejich kolmé přihrávky, kdy se domácí dostali dvakrát za obranu a šli sami na branku, kterou neproměnili. Takže naše poločasové vedení bylo trochu šťastné. Chtěli jsme chytit začátek druhé půle, nakonec jsme dostali branku z takové nenápadné akce, kdy dva hráči prošli mezi našimi čtyřmi a bylo vyrovnáno. Plzeň dnes hrála velmi dobře, my jsme se jí nabuzení z minulého utkání snažili konkurovat, chvíli se to dařilo, byli jsme chvílema nebezpeční směrem dopředu, ale Plzeň měla určítě více ze hry. Mrzí mě to, že zápas rozhodly dvě naše chyby ze standardních situací, jednou jsme nezachytili náběh Procházky a dal nám druhý gól a podruhé z naší standardky soupeř velmi dobře zachytil balón, rychle založil protiútok a vynutil si červenou kartu, která určila ráz zbytku utkání. Cením si toho, že i v deseti jsme byli odvážní a snažili se vyrovnat, nicméně Plzeň byla lepší."

Média

• Video: Luboš Kozel hodnotí zápas v Plzni