Fair play v zápase devatenáctky. Náš kapitán úmyslně neproměnil penaltu

(2:1)

Příprava U19 2020/21

FK Příbram

Gothard – Ulman, Helík, Löffler, Fojt (60. Rada) – Křenek, Terentjev (71. Kleček), Kleček (46. Uhlíř) – Pešan (60. Novotný J.), Klimt (71. Pešan), Kočí (46. Dampha)

• Branky Dukly: 23. Klimt (Kleček) (pen.), 42. Klimt (Kočí, Kleček), 73. Dampha (Pešan, Novotný J.).
Dorost do 19 let v dalším přípravném utkání remizoval na hřišti v Satalicích s prvoligovým dorostem Příbrami 3:3. Mohl i zvítězit, ale kapitán Dukly Tomáš Křenek v závěru zápasu úmyslně neproměnil nařízenou penaltu.

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): První poločas jsme odehráli velmi dobře. V defenzívě jsme se prezentovali náročným presinkem, díky kterému jsme měli již na soupeřově polovině velké množství zisků, nebo jsme donutili soupeře k chybám. Přestože jsme inkasovali z brejku, do poločasu jsme zaslouženě otočili. První polovina druhého poločasu měla opačný průběh a hosté nás přehrávali. Po prostřídání, kdy si šli někteří naši hráči pro první zkušenost v zápase za U19, jsme hru vyrovnali a závěr byl otevřený na obě strany. Za zmínku stojí fair play moment z poslední minuty utkání, kdy za stavu 3:3 kapitán Tomáš Křenek úmyslně neproměnil pokutový kop, čímž kompenzoval nenařízenou penaltu, kterou měl soupeř zahrávat za neodpískanou ruku.