Fair play v zápase devatenáctky. Náš kapitán úmyslně neproměnil penaltu

14. 12. 2020 | Redakce

Fair play v zápase devatenáctky. Náš kapitán úmyslně neproměnil penaltu

Dorost do 19 let v dalším přípravném utkání remizoval na hřišti v Satalicích s prvoligovým dorostem Příbrami 3:3. Mohl i zvítězit, ale kapitán Dukly Tomáš Křenek v závěru zápasu úmyslně neproměnil nařízenou penaltu.0, sobota 12. 12. 2020, 10:00
Dukla Praha Dukla Praha
3:3
(2:1)
PříbramPříbram

Dukla Praha:

Gothard – Ulman, Helík, Löffler, Fojt (60. Rada) – Křenek, Terentjev (71. Kleček), Kleček (46. Uhlíř) – Pešan (60. Novotný J.), Klimt (71. Pešan), Kočí (46. Dampha)

Branky Dukly: 23. Klimt (Kleček) (pen.), 42. Klimt (Kočí, Kleček), 73. Dampha (Pešan, Novotný J.).

Komentář

Přestože jsme inkasovali jako první, brzy jsme vyrovnali a do poločasu nepříznivý stav dokonce otočili. Pod obě branky se podepsal Martin Klimt, který nejprve proměnil penaltu po faulu na Klečka a před poločasem zužitkoval samostatný nájezd. 

Úvod druhého poločasu však patřil hostům, kteří si vytvořili převahu a množství šancí. Vyrovnání přišlo po stříleném centru zleva v 71. minutě. Prakticky z rozehrávky jsme se však opět dostali do vedení díky zisku důsledným napadáním přesnému zakončení Damphy. Na konečných 3:3 vyrovnali hosté 8 minut před koncem po rychlém kontru.

Ohlasy trenérů

Tomáš Kulvajt (Dukla Praha): První poločas jsme odehráli velmi dobře. V defenzívě jsme se prezentovali náročným presinkem, díky kterému jsme měli již na soupeřově polovině velké množství zisků, nebo jsme donutili soupeře k chybám. Přestože jsme inkasovali z brejku, do poločasu jsme zaslouženě otočili. První polovina druhého poločasu měla opačný průběh a hosté nás přehrávali. Po prostřídání, kdy si šli někteří naši hráči pro první zkušenost v zápase za U19, jsme hru vyrovnali a závěr byl otevřený na obě strany. Za zmínku stojí fair play moment z poslední minuty utkání, kdy za stavu 3:3 kapitán Tomáš Křenek úmyslně neproměnil pokutový kop, čímž kompenzoval nenařízenou penaltu, kterou měl soupeř zahrávat za neodpískanou ruku.

 

Aktuálně z kategorie

U19: U19 porazila Žižkov

13. 9. FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 5:1 (2:0)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

U19: 5. kolo České ligy dorostu

5. 9. FK Písek U19 - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu