Dva góly na body nestačily. Dukla – Plzeň 2:4

2:4

(0:2)

4. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FC Viktoria Plzeň

Sestava domácí: Rada - Hašek, Švejdík, Vorel, Vrzal - Malý (80. Přeučil), Gedeon, Šiml (46. Hanousek) - Berger, Markovič, Svatonský (70. Pázler).

Sestava hosté: Plzeň: Čech - Rajtoral, Ševínský, Bystroň (46. Brezinský), Limberský - Jiráček, Darida - Fillo, Kolář, Pilař (83.Hora) - Bakoš (65. Ďuriš). Trenér: Vrba.

• Branky: 56. a 88. Hanousek - 43. a 80. Pilař, 23. Jiráček, 71.Ďuriš. Rozhodčí: Matějek – Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Gedeon, Markovič - Kolář, Jiráček.
  • Diváci: 2857
Ani zlepšený výkon ve druhém poločase nepřinesl Dukle body v souboji s českým mistrem, ve 4. kole Gambrinus prohrála s Viktorií Plzeň 2:4. Obě branky Pražanů vstřelil ve druhém poločase Marek Hanousek.

Pavel Vrba (trenér Plzně): „Z pohledu diváka to byl zajímavý fotbal, padlo šest branek. To je teď na Dukle pravidlo a jsem rád, že platilo v náš prospěch. První poločas byl z naší strany velice kvalitní, což bylo zapříčiněno tím, že jsme měli vzadu velice dobrou rozehrávku, dokázali jsme přesně kombinovat přes stopery a vytvářeli jsme si tlak. V prvním poločase snesla naše hra velice vysoké měřítko. Po přestávce už rozehrávka nebyla tak přesná, proto ani kombinační fotbal nebyl z naší strany tak silný. Dukla hru vyrovnala a poločasový výsledek 2:2 je spravedlivý.“

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Už dříve jsem řekl, že pokud máme hrát s Plzní vyrovnanou partii, tak musíme podat výkon na hranici našich možností. To se nám v první půli příliš nedařilo. Někteří hráči měli velký respekt, v osobních soubojích jim chyběl důraz a byli jsme pasivní. Ani přechodová fáze nebyla příliš konstruktivní a přesná. K tomu se přidala individuální chyba, po níž se soupeř dostal do vedení. Kdybychom to s jednogólovým deficitem dovedli do přestávky, bylo by to pro nás příjemnější, ale dostali jsme gól do šatny.

Druhý poločas se to zlepšilo a naše hra byla s příchodem Marka Hanouska důraznější i rychlejší. Vstřelili jsme branku. Ale v téhle fázi přišel bohužel zlomový moment, kdy jsme soupeři nabídli další gól. Ve druhém poločase snesl náš výkon lepší měřítka. Mně nevadí, že jsme s Plzní prohráli, to dneska není ostuda, ale trochu mi vadí, že jsme jí to usnadnili.“