Teď začne
vojna!

Dukla vybojovala v Berlíně remízu proti Unionu

21. 1. 2017 | Redakce

Dukla vybojovala v Berlíně remízu proti Unionu

Zápas, který se odehrál před slušnou diváckou kulisou, byl generálkou berlínského Unionu před jarní částí 2. Bundesligy, což bylo patrné z tempa a nasazení hráčů v utkání. Dukla se ale svému soupeři dokázala vyrovnat jak po stránce herní, tak po té výsledkové. Přesnými střelci ve žlutém dresu byli Považanec s Vopatem.PU, sobota 21. 1. 2017, 14:00, Berlín | Zápas ON-LINE
Union Berlin Union Berlin
2:2
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Union Berlin: Busk – Puncec, Pedersen, Polter, Hedlund, Krellach, Kroos, Skrzybski, Trimmel, Parensen (46. Zejnullahu), Lesitner.
Dukla Praha: Rada (46. Hruška) – Miloševič (46. Kušnír), Šimunek (46. Bezpalec), Štetina, Podaný (46. Preisler) – Hanousek (60. Bilovský), Tetour (80. Brejcha), Považanec – Brandner (60. Demeter), Holenda (60. Edmond), Olayinka (80. Vopat).
Branky: 54. Polter, 64. Hosiner – 21. Považanec, 84. Vopat.
ŽK: Kroos, Skrzyybski - Tetour, Kušnír.
Diváci: 1305

Komentář

Na počátku 7. minuty utkání došlo uvnitř pokutového území Dukly na situaci dva na dva, která vyústila v ostrý přízemní centr zleva, který už už uklízel do sítě jeden z domácích hráčů. Byl však včas zablokován Štetinou. V 21. minutě zahráli domácí v nepřehledné situaci malou domů a tak rozhodčí neváhal s nařízením nepřímého volného kopu. Ten rozehrál Hanousek na JAKUBA POVAŽANCE, který propálil změť těl před sebou a poslal Duklu do vedení. Odpovědět mohl Union o pár chvil později, ale Polter nastřelil pouze tyč. Deset minut před koncem poločasu mohl být rozdíl ve skóre už dvoubrankový. Do Miloševičova centru se rybičkou položil Holenda a míč jen těsně přeletěl břevno. A byl to opět bombarďák Holenda, který si o několik desítek vteřin později při zahrávání rohu naběhl na zadní tyč, kde se opřel do míče a jen skvělý zákrok brankáře Bukse uchránil domácí od inkasování. Vytáhl se i gólman Rada, který tváří v tvář Polterovi blesku rychlým zákrokem zabránil míči v cestě za svá záda.

V úvodu druhého dějství přeběhl Olayinka s míčem na svých kopačkách celé hřiště, před soupeřovou šestnáctkou předal míč Holendovi, který tvrdou ranou donutil Bukse k dobrému zákroku. Berlínským se podařilo vyrovnat v 54. minutě, jelikož dokázali využít nařízené penalty. K jejímu zahrání se postavil Sebastian Polter a spolehlivě proměnil. Bohužel netrvalo dlouho a domácí se ujali vedení. Skrzybski si naběhl na dlouhý míč za obranu, gólmanu Hruškovi se vyhnul kličkou a poté již uklízel míč do odkryté brány. Čtvrt hodiny před koncem minula o decimetry ostrá střela placírkou Buksovu vzdálenější tyč. Hráči Dukly se nevzdávali a byli odměněni v 84. minutě. Kušnír našel na zadní tyči nabíhajícího LADISLAVA VOPATA, který chladnokrevně zavěsil míč do odkryté brány.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jaroslav Hynek: „Myslím si, že na to, v jakém stavu přípravy jsme a naopak v jaké fázi přípravy se nacházel soupeř, tak jsme dnešní zápas odehráli velice kvalitně. Bylo vidět, že je soupeř „lehčí“ a po celou dobu utkání byl dynamičtější, ale my jsme předvedli naší kvalitu a dokázali jsme si vytvořit velké množství šancí. Co se týká právě brankových příležitostí, tak to byl vyrovnaný zápas a tomu odpovídá i závěrečný výsledek. Takže spokojenost.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu