Dukla v závěru neproměnila penaltu. I proto hrála s Táborskem bez branek

19. 3. 2022 | Lukáš Šonský

Dukla v závěru neproměnila penaltu. I proto hrála s Táborskem bez branek

Druhý zápas v jarní části sezony a druhá remíza. V utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsme ale tentokrát nedokázali ani jednou skórovat a doma remizovali s Táborskem 0:0. V naší největší šanci neproměnil útočník Marek Červenka v 83. minutě penaltu.

19. kolo, sobota 19. 3. 2022, 10:15
TáborskoTáborsko

Dukla Praha:

Reichl – Barac (68. Hrubeš), Kulhánek, Konan, Kovernikov – Peterka – Souček, Kozel, Bin (46. Breda), Buchvaldek (68. Cienciala) – Červenka.

Táborsko:

Zadražil – Plachý, Navrátil, Mezera, Tusjak – Kosek, Krch (68. Bezpalec), Javorek, Liepa (85. Žížek), Vozihnoj (78. Provazník) – Muhamed Tijani.

ŽK: Barac, Cienciala – Plachý, Kosek, Javorek, Liepa. Rozhodčí: Raplík – Leška, Novák. Střely na bránu: 1:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:8. Držení míče (v procentech): 51:49.

Ligovou premiéru v dukelském dresu si odbyl brankář Michal Reichl, který přišel v zimě na Julisku na hostování. Trenéři jinak nemohli využít dlouhodobě zraněného Kozmu, obránce Pirocha a zdravotní trable nepustily do hry ani útočníka Adedirana.

Dukla se snažila být v prvních minutách aktivní a měla také první slušnou šanci. Barac na křídle posunul míč na rozběhnutého Červenku, který z úhlu kroutil svoji přízemní střelu na zadní tyč a balon prolétl jen těsně vedle.

Pak ale hosté přidali a jejich útoky nám dělaly velké problémy. Duklu trápily nepřesnosti, spoustu ztrát a málo pohybu. Táborsko nás do přestávky přehrávalo, gól však nepadl.

Po chybě Kozla k němu měl blízko útočník Tijani, jenž šel ze strany sám na brankáře, ale nezakončil vůbec dobře. Poté se náš gólman vyznamenal proti zakončení Vozihnoje, které vyrazil na roh.

Po změně stran jsme se přeci jen oklepali, žádný velký ofenzivní koncert si ale diváci na Julisce neužili. Pětadvacet minut před koncem byl v další šanci smolař zápasu Červenka, který tentokrát už gólmana Zadražila překonal, jenže míč směřující do brány stihl ještě před brankovou čarou odkopnout do bezpečí obránce.

Rozhodnout jsme mohli v 83. minutě, kdy střídající Breda vlétl do pokutového území soupeře a brankář Táborska ho nedovoleným způsobem poslal k zemi. K nařízené penaltě se postavil Červenka, ovšem stejně jako v předchozích případech neskóroval. Penaltu kopl mizerně a Zadražil ji zneškodnil.

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Jednoznačné zklamání. Neproměnit penaltu se stane, o dost víc mě štve výkon ve druhé části první půle. Za to jsme si asi nezasloužili být odměněni výhrou. Pozitivní bylo, že jsme uskákali nebezpečné standardky Táborska, jinak jsem tam moc dobrých věcí neviděl. Byli jsme nepřesní, ztráceli jsme balony a museli se pořád vracet dozadu. Máme obrovský problém dávat doma góly, vidí to každý při pohledu na tabulku domácích zápasů. Musíme věřit, že se to otočí. Sbírat po bodu je málo. Teď máme v pátek Opavu a jedeme tam konečně vyhrát.“