Dukla v přípravě porazila druholigovou Chrudim

19. 1. 2019 | Redakce

Dukla v přípravě porazila druholigovou Chrudim

V dalším přípravném utkání se v Hradci Králové Dukla střetla s celkem MFK Chrudim. Dukla byla celý zápas lepším týmem a soupeře přehrávala. V každém poločase vstřelila dva góly a utkání jednoznačně ovládla.PU, sobota 19. 1. 2019, 11:00, SA Slavia Hradec Králové - UMT | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
4:1
(2:0)
ChrudimChrudim

Dukla Praha: Rada - Ostojič, Ďurica, Kozma, Souček (46. Douděra) - Tetour, Hanousek, Kovaľ (46. Bezpalec) - Miloševič, Podaný, Hadaščok (46. Krunert).
Chrudim: Mrázek (46. Zíma) - Hlavsa (71. Šimon), Krištof, Vašulín (46. Ujec), Drahoš, Řezáček, Kesner, Krčál, Kopecký (46. Mastík), Langr, Dostálek (46. Sixta).
Branky: 33. Podaný, 45.+2. Tetour, 52. Douděra, 81. Miloševič - 86. Sixta.
Rozhodčí: Hanousek - Šťastný, Horáček.

Komentář

Dukla nastoupila do zápasu již od začátku velmi aktivně a snažila se vytvořit si šance především přes pravé křídlo. První nadějnou akci však rozhodčí zastavil kvůli ofsajdu. V 11. minutě z levé strany přihrával Podaný na Kovaľa, který míč přenechal Miloševičovi. Jeho centr však skončil v rukavicích brankáře Chrudimi. Ve třinácté minutě také zahrozila Chrudim, když se Vašulín dostal do náběhu. Brankář Rada však nic nenechal náhodě a k míči se dostal dříve než útočník. Po rohovém kopu Dukly se ke střele dostal Kozma, ten však trefil pouze brankovou konstrukci. Střela Kovaľa ve 27. minutě, ani roh a přímý kop Chrudimského celku brankou neskončily. Na branku jsme si tedy museli počkat až do 33. minuty. Tetour ustál faul a dokázal z levé strany odcentrovat balón na Podaného, který se již nemýlil a poslal Duklu do vedení. Hned 4 minuty nato se po faulu na Tetoura Dukla dostala k přímému kopu, který zahrával Podaný, hlavička jeho spoluhráče však skončila vysoko nad brankou Chrudimi. Ve 42. minutě se po krásné akci Dukly dostal do souboje Tetour s brankářem Mrázkem, který po souboji zůstal ležet na trávníku. Po následném ošetření se do branky znovu postavil a v nastavení ještě obdržel gól. Tetour se před brankou dokázal nejlépe zorientovat a míč odražený od tyče dopravil do branky.

V poločase Chrudim vystřídala brankáře a do branky soupeře se postavil Simon Zíma. Chrudim se na začátku druhého poločasu snažila nepříznivý vývoj zápasu nějak zvrátit. Ve 49. minutě poslal Řezníček dlouhou přihrávku na Langra, ten však brankáře Radu překonat nedokázal. Krátce nato se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti i Krčál, který branku netrefil. Odpověď Dukly přišla záhy. V 52. minutě se k balónu dostal Miloševič, který přihrál Douděrovi. Ten se nemýlil a zvýšil vedení Dukly na 3:0. V 56. minutě se krásnou střelou z dálky blýskl Bezpalec, bohužel trefil pouze břevno. Další krásná akce Dukly na sebe nenechala dlouho čekat. V 65. minutě předvedl Hanousek kličku a stál sám před brankářem. Gól bohužel nedal. V 75. minutě střílel Krunert, jeho střelu na brankové čáře zastavil obránce Chrudimi. V 81. minutě centroval Podaný na Miloševiče a ten překonal brankáře Zímu. Chrudim ještě před koncem zápasu stihla zkorigovat výsledek na konečných 4:1, když se v 86. minutě dokázal prosadit střídající Sixta, ale další komplikace už Dukla nepřipustila a zápas dotáhla do vítězného konce. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu