Dukla v přípravě podlehla Dynamu

2. 7. 2022 | Michael Schuster

Dukla v přípravě podlehla Dynamu

Ani druhý přípravný zápas Dukla nedokázala dotáhnout do vítězného konce. Naším jediným střelcem byl Lukáš Buchvaldek.přát., sobota 2. 7. 2022, 11:00, Hluboká nad Vltavou
Č. Budějovice Č. Budějovice
3:1
(1:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Č. Budějovice:

Janáček – Králik, Broukal, Švec, Čolić, Hais, Zajíc, Hellebrand, Penner, Sladký, Skovajsa.

Náhradníci: Šípoš – Havel, Krch, J. Matoušek, Čavoš, Potočný, Čoudek, Vais.

Dukla Praha:

Čtvrtečka – Svoboda, Holiš, Piroch, Souček, Moulis, Ullman, Peterka, Buchvaldek, Kim, Červenka.

Náhradníci: Šťovíček – Uhlíř, Šebrle, Matoušek, Hrubeš, Matějka, Kozel, Hodek, Barac, Konan.

Branky: 18. Hais, 83. Čoudek, 89. J. Matoušek – 2. Buchvaldek
Diváci: 290

Komentář

Přípravný zápas mezi Dynamem České Budějovice a Duklou začal pro pražský tým výborně. Už ve 2. minutě utkání se Lukáš Buchvaldek skvěle zorientoval v předbrankovém prostoru a míč poslal z dorážky za brankovou čáru, mimo dosah domácího golmana Janáčka.

Pak už se ale z gólů radovalo jen Dynamo. V 18 minutě Dukla chybovala v rozehrávce a České Budějovice dokázaly chybu potrestat zásluhou Daniela Haise.

Na další gól jsme si museli počkat až do 83. minuty. Gólovou trefu zaznamenal hráč domácích Ondřej Čoudek, který si naskočil na roh a přesnou hlavičkou našel prostor v brance Dukly. A o 6 minut později se znovu radovalo Dynamo, které gólem Jakuba Matouška pečetilo výhru 3:1.

Další zápas čeká Duklu ve středu 6.7. v Mnichově Hradišti, kde se utká s Libercem.

Ohlasy trenérů

Petr Rada (FK Dukla Praha): Jsem celkem spokojený. Byly tam pasáže, kdy někteří naši hráči nebyli aktivní, ale v druhém poločase jsem byl spokojený. Měli jsme se ale dostat do vedení, byly tam dvě velké šance. Potom ke konci mladí hráči vyřešili zbytečně situace tak, jak se to sedm minut před koncem řešit nedá. Těžký balón na mladého kluka, možná už z toho byla penalta, potom z rohu jsme ale gól stejně dostali. Ale je dobře, že hrajeme s těmito těžkými prvoligovými týmy, jedině na nich si ověříme, jak se hraje liga. Prohra mrzí, ale jedeme dál.

 


Fotogalerie


Partneři klubu