1.FC Slovácko

1:0

(0:0)

5. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Reinberk - Valenta, Kordula, Pavelka (90. Mezlík), Hlúpik (85. Poliaček) - Došek, Ondřejka (61. Kerbr).

Sestava hosté: Rada - Švejdík, Pospíšil, Mikula - Hanousek (84. Pázler), Gedeon, Berger, Vrzal, Malý (75. Přeučil), Podrázký (70. Jirous) - Markovič.

• Branka: 67. Kerbr. Rozhodčí: Jech - Jiřík, Pilný. ŽK: Trousil - Hanousek, Rada, Švejdík.
  • Diváci: 4576
V 5. kole Gambrinus ligy podlehla Dukla na hřišti Slovácka 0:1. O výhře domácích rozhodl v 67. minutě střídající Milan Kerbr.

Miroslav Soukup (trenér Slovácka): „Troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě. Vytvořili jsme si víc šancí než hosté a hlavně jsme jednu dokázali proměnit. Musím kluky pochválit, byť jsme si nevytvářeli tak drtivý tlak, šance přicházely celý zápas. Nakonec stálo štěstíčko při nás. Kluci zápas odbojovali, někteří na hraně sil. Tak je to správné, jestli chceme vyhrát.“

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Jsem samozřejmě zklamaný. Před utkáním jsem říkal, že jsme schopní tady hrát vyrovnanou partii a domácím to znepříjemnit. To se nám dařilo až v průběhu zápasu. V úvodu byli domácí aktivnější. Dělaly nám problém nakopávané míče a centry na Doška. Ale počáteční tlak jsme přežili. Postupem času jsme hru vyrovnali, po vápno jsme možná byli fotbalovější, jenže v pokutovém území jsme kvalitu neměli.

Ve druhém poločase byla hra ještě vyrovnanější, ale bohužel jsme ztratili míč, dovolili domácím rychlý protiútok a zbytečný gól. Přitom v té fázi zápasu byla hra otevřená na obě strany. I pak jsme byli nepříjemní, bohužel jsme trefili jen dvě břevna. Jsme zklamaní z výsledku, co se týče hry, tak v prvním poločase mohla být lepší.“