Dukla slaví první výhru. Českým Budějovicím nastřílela čtyři góly

4:2

(1:1)

2. kolo, Gambrinus liga 2011/12

SK Dynamo Č. Budějovice

Sestava domácí: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal - Hanousek, Podrazký (65. Malý), Gedeon, Svatonský (27. Pázler) - Berger (88. Švejdík), Markovič.

Sestava hosté: Kučera - Nitrianský, Lengyel, Novák, Pecka - Klesa (69. Benát), Rýdel, Otepka, Čirkin (76. Jasanský) - Stráský, Ondrášek.

• Branky: 23. Svatonský, 61. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič – 4. Ondrášek, 79. Otepka (pen.). ŽK: Mikula, Gedeon – Rýdel. Rozhodčí: Bílek – Tacina, Santarius.
  • Diváci: 2123
Vítězství! Fotbalisté Dukly porazili ve 2. kole České Budějovice 4:2 a připsali si první výhru po návratu do Gambrinus ligy.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Do utkání jsme nevstoupili dobře. Všichni očekávali, že tohle je zápas, který bychom měli zvládnout, pokud se chceme vyhnout bezprostřednímu boji o záchranu. Myslím, že to na hráče trochu dolehlo a ještě to umocnil gól, který jsme dostali asi ve 4. minutě. Pak nám trvalo přibližně dvacet minut, než jsme se trochu zvedli. Pomohla nám téměř gólová střela Tomáše Bergera, kterou chytil brankář Kučera. Od toho momentu byl náš výkon lepší, i když u některých hráčů pořád trochu ustrašený. Nebyl to stoprocentní výkon, jehož jsme schopní. V kabině pak byla trochu bouřka a myslím, že pomohla. Druhý poločas snesl velmi dobré měřítko a řekl bych, že jsme byli lepším týmem. Velmi dobře jsme zápas otočili, i když nám vývoj trochu zkomplikovala penalta. Vzápětí jsme však zase odskočili na dva góly a zápas jsme dohrávali v pohodě. Vzhledem ke druhému poločasu si myslím, že vítězství je zasloužené. Takže jsem spokojený s výkonem ve druhém poločase a s výsledkem.“