Dukla prohrála ve Zlíně po dobrém výkonu

FC Fastav Zlín

3:1

(1:0)

13. kolo, 2. liga 2009/10

Sestava domácí: Kořínek - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek – Novák (34. Lukaštík), Vozíval (60. Pazdera), Görner (89. Elšík), Šmahaj - Žůrek, Kroupa. Trenér: Ladislav Minář.

Sestava hosté: Svoboda – Mikula, O. Kučera, Vorel, Mičic – Malý, Hanousek (71. Svatonský), Gedeon, Berger – Chigou, Vrána. Trenér: Günter Bittengel.

• Branky: 44. Vozábal, 74. Zbožínek, 90. Kroupa – 76. Chigou. Rozhodčí: Jílek – T. Kovařík, Moudrý. ŽK: Jelínek - Kučera, Hanousek
  • Diváci: 312
V pátečním podvečeru Dukla body z Kunovic, kde hraje Zlín neveze. Svěřenci trenéra Bittengla podlehli místní Tescomě 1:3, i když výsledek je pro hosty po předvedeném výkonu velmi krutý. Pozitivem je, že po zranění již nastoupili Patrik Gedeon, Dani Chigou, který dal jedinou branku týmu z Julisky a Peter Mičic.

Günter Bittengel, trenér Dukly: "Utkání rozhodně velmi ovlivnila laciná branka Zlína v závěru úvodní půle. Kdybychom šli o poločasu do šaten za stavu 0:0, ale to je kdyby. Přitom jsme měli více ze hry než exligový Zlín, ale na krásu se nehraje. Věřili jsme, že nepříznivý stav srovnáme, ale znovu přišla hrubka při standardní situaci, na které jsme hráče upozorňovali. Dani Chinou sice brzy snížil, ale alespoň k bodu jsme se nedopracovali, i když Dani mněl hned dvakrát možnost vyrovnat. V závěru při našem tlaku jsme inkasovali potřetí. Bude to znít možná příliš optimisticky, ale s hrou týmu až na dvě hrubky jsme byli spokojení, stejně jako s trojicí Gedeon, Chigou a Mičic, kteří nastoupili po zranění. Jsem přesvědčen, že když příště podávíme takový výkon jako zde, tak budeme bodově úspěšní. I trenér domácích Minář na tiskovce uznal, že jsme byli lepší, než jeho svěřenci."