Dukla prohrála v Jablonci a v poháru končí

FK Jablonec

2:1

(0:1)

MOL Cup 2015/16

Sestava domácí: Bárta – Kysela, Pernica, Beneš, Hybš – Hübschman (K) (46. Doležal) – Karavajev, Greguš, Pospíšil (89. Rossi), Trávník – Tecl (88. Mihálik).

Sestava hosté: Hroššo - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal (K) (46. Miloševič) - Považanec, Kovaľ (70. Mareš), Tetour Daniel (84. Vašíček) - Čajič, Beauguel, Breznaník.

• Branky: 52. a 59. Doležal - 33. Beauguel.
    ŽK: 47. Kovaľ, 79. Tetour Daniel.
    Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Vitner (Berka).
  • Diváci: 730
V odvetě čtvrtfinálového utkání MOL Cupu Dukla nedokázala udržet poločasové vedení 1:0 a po dvou inkasovaných brankách pro ni pohárové boje končí.

Luboš Kozel: „Chtěli jsme být aktivní v defenzivní fázi, napadat domácí vysoko a snažit se vstřelit branku, což jsme v první půli splnili. Domácí jsme do nějaké vyložené šance nepustili a to napadání se vyplatilo, Michal Breznaník vybojoval míč pro Jeana Davida Beauguela a ten dal vedoucí gól. Stínem prvního poločasu bylo zranění Ondřeje Vrzala, což byl pro nás velký zásah. Mrzí mě, že si toho ani jeden z rozhodčích nevšiml. Utkání se lámalo na začátku druhého poločasu, kdy jsme měli dva brejky, které jsme neproměnili a místo toho jsme inkasovali vyrovnávací branku. Následovala pětiminutovka, kde nás domácí zatlačili, a výsledkem byl druhý gól. Myslím si, že to s námi neotřáslo tolik a dokázali jsme zvednout hlavu a chtěli utkání vyrovnat, ale branku jsme už nevstřelili. Stejně tak domácí, kterým se otevíral prostor, měli šance, ale ani oni branku nevstřelili a proto domácí postupují dál a já jim gratuluju.“

Zdenko Frťala: „Dukla hraje fotbal založený na kombinaci, proto jsme ji chtěli napadat vysokým presinkem. Chyběly nám takové půlkrůčky, abychom dotáhli náš presink k tomu, abychom ji potrestali tak, jako ona potrestala nás, po naší chybné rozehrávce. V prvním poločase měla naše hra parametry, které bychom si od ní představovali. Chyběly pouze centry ze stran a častější zakončení. Ve druhém poločase ukázal Martin Doležal, že jeho zarputilost a buldočí vůle odměnila celý tým dvěma brankami a i když měl v závěru soupeř šance ke skórování, byli jsme v zápase lepší a mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem.“