Dukla potřetí nebodovala

6. 8. 2018 | Redakce

Dukla potřetí nebodovala

Dukla ve 3. kole bohužel nenašla recept na Bohemians 1905 a prohrála 0:1. Tým z Julisky trápilo především neproměňování šancí.3. kolo, pondělí 6. 8. 2018, 18:00 | Zápas ON-LINE
Dukla Praha Dukla Praha
0:1
(0:1)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Rada (C) – Miloševič, Chlumecký, Bezpalec, Podaný – Holík, Bilovský, Tetour (76. Holenda), Douděra (76. Brandner) – Štursa (62. Djuranovič), Schranz.
Bohemians 1905: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Bederka, Bartek – Reiter (66. Vodháněl), Hašek, Švec, Vaníček (86. Záviška) – Mašek, Juliš (55. Yusuf Helal).
Branky: 25. Juliš (Mašek).
ŽK: 66. Bezpalec – 67. Hašek, 89. Valeš.
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Vlček.

Komentář

Před začátkem utkání proběhla minuta ticha za 3 padlé vojáky v Afghánistánu. Po uctění památky už mohlo začít utkání, do kterého vstoupila Dukla pravou nohou. Hned ve 2. minutě se dostal Miloševič k šanci, míč byl ale rychle sražený na rohový kop. Také Podaný se hned na úvod ukázal přihrávkou na Schranze a v 5. minutě opět duo Podaný a Schranz kombinovalo před Valešem, ovšem bezvýsledně. V 7. minutě zahrozili poprvé Bohemians, dlouhý balón směrem k Radovi doběhl samotný Mašek, na kterého už ale čekal nekompromisní Bilovský. Zelenobílí se ozvali znovu v 10. minutě, dukelští stopeři ale plnili svůj úkol na 100 % a k Radovi se nedostala jediná střela. V 11. minutě z protiútoku Schranz vyslal dělovku na Valeše, střela byla vyražena, čímž ale akce nekončila. Míč se dostal ke Štursovi, který už ve velké blízkosti nedokázal zakončit. V 17. minutě měli hráči z Ďolíčku další komplikace, které zapříčinil Bartek, který nedobrovolně věnoval míč Schranzovi. Ten se pokusil vystřelit na bližší tyč, míč byl ale tečován a akce skončila rohovým kopem. Znovu Schranz o 3 minuty později dorážel hlavičkou, Valeš byl opět připraven. Ve 25. minutě se Bohemians dostali do vedení. Dominik Mašek z levé strany nahrál Lukáši Julišovi, toho se snažil bránit Martin Chlumecký, jenže nešťastně srazil balon do vlastní brány. Dukla se okamžitě snažila odpovědět, ve 27. minutě přiletěla přihrávka na dobře hrajícího Štursu, ten ji zkusil dostat do brány hlavičkou, netrefil ale prostor 3 tyčí. I přes nepříznivé skóre Dukla hrála stále na balónu více než statisticky lepší soupeř. Ve 35. minutě se pokoušel Podaný centrovat, trefil ale pouze nohu Reitera. Míč byl ve dnešním utkání magnetem přilepen ke Štursovi, ten měl ale problém se zakončením, tak jako zbytek dukelských hráčů. Ve 45. minutě přišla šance, ve které se míč dotkl Valešovy brány. Miloševič byl ale při akci faulován, čímž skončil první poločas.

Bartek se dostal ve 47. minutě do první akce poločasu, nepodařilo se mu ale zakončit. Dostál, který dorážel, se trefil pouze do Rady. Bohemians vstoupili do druhého poločasu aktivněji a oproti prvnímu poločasu si drželi balón a nebáli se kombinovat. Zelenobílí poslali na hřiště v 55. minutě čerstvou sílu Yusufa Helala. Ten se hned v 56. minutě zapojil do útoku. Ve vápně se dostal ke střele na levou nohu, vystřelil ke vzdálenější tyči, kde konečky prstů vyrážel Rada. Holík, který vybojoval v 59. minutě míč od Barteka, dlouho váhal se střelou, kterou následně ani neuskutečnil. Štursa se dostal ke střele krátce poté, těsně minul volnou levou stranu brány, což mírně pobouřilo publikum. V 67. minutě přišla kombinace Vaníčka, Yusufa a Haška, poslední hráč kombinace ovšem slabě vystřelil a Rada neměl problém. Bohemians začali předvádět své kvality, v 69. minutě Yusuf Helal vyslal do šance Maška, Rada si ale ve skluzu s míčem hravě poradil. Po několika minutách dukelské neaktivity se v 73. minutě dokázal dostat Holík do útoku, nahrávka mu ale nesedla a míč poslal opět těsně vedle brány. Drsek se snažil dosazovat do jedenáctky čerstvé hráče, přichází Holenda a Brandner. Holenda byl velmi aktivní, poslal do střelecké možnosti Djuranoviče, ten ale stejně jako jeho spoluhráči nedokázal zakončit. Další šance Dukly se psala v 83. minutě a opět Holenda nacentroval před bránu, tam si ho našel Schranz. Ten ale opět přestřelil. Dukelští v dnešním utkání dopláceli na zakončení, cenné šance se ztrácely přímo před očima. Rozhodčími byly nastaveny 4 minuty hrací doby, v těch si Dukla držela útočné pásmo. Obrana z Ďolíčku ale nepouštěla žádného z dukelských střelců do šancí. V 92. minutě se na pravé straně uvolnil přes Vodháněla Miloševič, Valeš byl ale na přijetí připraven. V 93. minutě ani po obrovském závaru před Valešem nedokázala Dukla skórovat. Utkání skončilo za stavu 0:1. Tým z Ďolíčku si odvezl 3 body. 

Ohlasy trenérů

Pavel Drsek: „První půlku jsme nerozehráli vůbec špatně, na držení míče jsme byli jednoznačně lepší, bohužel nás Bohemka ztrestala z první situace, kterou jsme si několikrát nacvičovali, a bohužel jsme si dali vlastní gól. Myslím si, že tomu předcházel míč, který přišel za obranu, tam jsme to měli jednoznačně zavřít, potom už je těžké to ve vápně nahánět. Chyběl mi tlak do vápna, ke konci prvního poločasu se to zlepšilo, ale když tam přijde gólman, který kdovíjak dlouho nechytal, a my ho pořádně neprověříme, tak jsem z toho zklamaný. Rozhoduje se ve vápně, tam jsme byli nedostačující.“

Pokud jste utkání sledovali přímo z ochozů Julisky, zajímá nás Vaše zpětná vazba. Za vyplnění formuláře se jeden z Vás dočká dvou VIP vstupenek na utkání se Slováckem.

 


Fotogalerie


Partneři klubu