Dukla na sparťanské branky nenašla odpověď a vysoko podlehla

26. 6. 2021 | Lukáš Šonský

Dukla na sparťanské branky nenašla odpověď a vysoko podlehla

Po triumfu z minulého týdne nad sparťanským „béčkem“ jsme tentokrát na první tým Sparty Praha nestačili. V zápase, který se hrál ve formátu 4x30 minut, nedokázala Dukla ani jednou skórovat.přát., sobota 26. 6. 2021, 10:00, Strahov | Zápas ON-LINE
Sparta Praha Sparta Praha
7:0
(1:0, 0:0, 3:0, 3:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Sparta Praha:

Do 60. minuty: Heča – Vindheim, Panák, Ladislav Krejčí mladší, Højer – Karlsson, Sáček, Souček, Karabec, Ladislav Krejčí starší – Drchal.

Od 60. minuty: Holec – Gabriel, Vitík, Štetina, Polidar – Wiesner, Pavelka, Dočkal, Minčev – Pulkrab, Juliš.

Dukla Praha:

Rada (60. Štovíček, 90. Štefan) – Barac (60. Souček), Piroch (90. Kovernikov), Kovernikov (60. Konan), Ruml (60. Březina) – Peterka (60. Jeřábek), Krunert (90. Bin), Faleye (60. Ogiomade), Šebrle (60. Buchvaldek) – Bin (60. Kozel), Pázler (60. Fábry).

Branky: 19. Krejčí st., 74. Polidar, 77. Juliš, 85. Pulkrab, 97. Pulkrab, 102. Minčev, 108. Pulkrab. Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Hrabovský.

Komentář

V tréninkovém areálu Sparty na Strahově zapsal obnovenou premiéru v našem dresu útočník Jan Pázler. Do utkání naskočil také Nigerijec Marvis Ogiomade, který přišel na Julisku na testy z Vlašimi.

Sparta potvrdila roli favorita a v zápase měla navrch. Skóre otevřela ze své první šance v devatenácté minutě, když si na sražený centr na zadní tyč naběhl Ladislav Krejčí starší a svoji hlavičku namířil do sítě.

Dukla se chvílemi na delší čas zmocnila míče, ale brzdily ji nepřesnosti nebo sparťanská kvalita v defenzivě. Třeba Faleye na straně vápna svými kličkami umotal protihráče, jenže pak odcentroval do zámezí. Krunertova přihrávka do polootevřené obrany zase byla až příliš rychlá.

Domácí byli nebezpečnější. Doťuknutí Krejčího mladšího z malého vápna fantasticky vyrazil Rada, pak Karlsson prosprintoval po křídle až do šance a technickou střelu namířil pár centimetrů vedle.

Po šedesáti minutách jsme prostřídali část sestavy a začali aktivně. Hlavně čerství Kozel s Buchvaldkem byli vidět, ale góly začaly padat na druhé straně. Štovíčka nejdřív hezkou střelou zpoza vápna propálil Matěj Polidar a za tři minuty se po centru ze strany prosadil také Lukáš Juliš.

Mladá sestava Dukly se postupem času dostávala pod velký tlak a vyústily z toho góly. Ten další dal Matěj Pulkrab, který zblízka doťukl balon z malého vápna. Tentýž hráč pak hlavičkou upravil na 5:0.

Gólmana Štefana, který odchytal závěrečnou čtvrtinu, poté překonal lobem také Martin Minčev a na konečných 7:0 upravil hattrickem Matěj Pulkrab. 

Ohlasy trenérů

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Porážka je samozřejmě tvrdá. Ale zápas musíme rozdělit na dvě poloviny. V prvních šedesáti minutách jsme co se týče organizace hry, pohybu i agresivity byli slušní a Spartu příliš do šancí nepouštěli. Pak jsme dali příležitost mladým klukům a pro některé z nich to byla velká zkušenost a možná i velké sousto. Sparta také dala do hry větší kvalitu a v závěru nás jasně přehrávala. Pozitivem na vysoké porážce je pro mě určitě první polovina utkání.“

 


Fotogalerie


Partneři klubu