Dukla má za sebou vítězný vstup do sezony

FK Čáslav

0:2

(0:1)

1. kolo, 2. liga 2010/11

Sestava domácí: Barta - Kotrba, Haniak, Dragoun, Růžička - Kopic (74. Fikejz), Bartl (58. Racko), Štětina (71. Breite), Šisler, Kunášek - Brožík.

Sestava hosté: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Mičic - Šiml, Malý (88. Kučera), Hanousek - Svatonský (74. Nečas), Vrána (61. Chigou), Berger.

• Branky: 6. Svatonský, 90.+2 Chigou. Rozhodčí: Kocourek - Kovařík, Pilný. ŽK: Kotrba, Šisler - Svatonský, Hašek, Vorel.
  • Diváci: 1023
Lépe se do nového druholigového ročníku ani vstoupit nedalo! Fotbalisté Dukly vyhráli v Čáslavi 2:0, přičemž první branku vstřelil Jan Svatonský už v 6. minutě. Druhý gól přidal v nastaveném čase Dani Chigou.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Samozřejmě jsem spokojen s výsledkem, do sezony jsme vstoupili dobře. Ale nebyl to jednoduchý zápas. První gól jsme dali brzy, když Berger se Svatonským dobře vyřešili rychlý protiútok po standardní situaci soupeře. Ale paradoxně nám ten rychlý gól trochu ublížil, protože v následujícím úseku jsme hráli pasivně a chvílemi jsme se nechávali zatlačit. I když jsme si vypracovali dvě tři šance, tak s hrou jsem spokojený nebyl.

Po poločase se náš výkon zlepšil, ale neprosadili jsme se v momentech, kdy jsme mohli utkání rozhodnout. Domácí díky jednogólovému rozdílu stále cítili šanci na vyrovnání a my jsme se na chvíli dostali pod tlak. Ten se nám ale podařilo přečkat a následně jsme z brejku utkání rozhodli. Takže s výsledkem jsem jednoznačně spokojen, s výkonem už méně.“