Dukla má za sebou souboj s Plzní. O vítězi rozhodly penalty!

15. 3. 2015 | Redakce

Dukla má za sebou souboj s Plzní. O vítězi rozhodly penalty!

Dukla měla k úspěchu neuvěřitelně blízko. Bohužel v cestě za ním ji zabránily dvě odpískané penalty, a tak se rozchází se západočeským celkem prohrou v poměru 2:3.20. kolo, neděle 15. 3. 2015, 14:15
Dukla Praha Dukla Praha
2:3
(1:0)
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha: Rada – Karavajev, Polom, Štetina, Mat. Hanousek – Mar. Hanousek, Gedeon, Čajić – Mareš (78. Blažek), Přikryl (75. Tetour), Berger (84. Beauguel).
Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Baránek, Limberský – Hrošovský, Vaněk (87. Holenda) – Kovařík, Kolář, Petržela (78. Horváth) – Mahmutovič (60. Tecl).
Branky: 41. Mar. Hanousek, 74. Limberský (vla.) – 51. Kovařík, 72. a 90. Kolář (2x pen.). ŽK: 34. Rada, 72. Mareš, 89. Karavajev - 38. Kolář, 53. Rajtoral, 82. Baránek, 90. Holenda. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pospíšil.

Komentář

Prvních patnáct minut hry přineslo pouze jednu velkou šanci v podání Plzně. K centru z levé strany se dostal Mahmutovič, Filipovi Radovi pomohla tyč. Pak hrozila Dukla první šanci Mareše zastavil ofsajdový praporek. V druhém případě zneškodnil Přikrylův pokus brankář Kozáčik. Za dalších deset minut se už Dukla radovala, Berger nabídl míč ke střele Markovi Hanouskovi a ten se nemýlil.

Druhý poločas sice začal před brankovištěm hostí, ale nakonec se radovali právě hosté, když po sedmi minutách hry Kolář vybídl Kovaříka, který srovnal stav na 1:1. Velmi dobře rozehraný útok měla Dukla o dalších pár minut déle, Mareš centroval před brankáře hostí Kozáčika, k míči se natahoval Aldin Čajič, ale zakončit se mu nepodařilo. V 72. minutě byla nařízena proti domácímu týmu penalta, k té se postavil Kolář a proměnil. Dukla odpověděla hned 3 minuty poté, z přímého kopu směřoval Bergerův centr až za Kozáčikova záda. O vítězi nakonec rozhodla nařízená penalta z 90. minuty, kterou opět Kolář proměnil.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Sahali jsme po dobrém výsledku s mužstvem, které vede ligu. A proto jsem z konečného výsledku zklamanej. Do utkání jsme nevstoupili dobře, Plzeň nás zatlačila, byla kvalitnější, ale naštěstí jsme tenhle časový úsek přečkali bez obdržené branky a postupem času jsme získávali půdu pod nohama, hru jsme vyrovnali, začali jsme být nebezpeční směrem dopředu. Vytvořili jsme si vyloženou šanci Přikrylem a z druhé situace, kdy Berger výborně vyřešil hru jeden na jednoho a poslal finální přihrávku Markovi Hanouskovi, byl gól. Bohužel jsme vedení dlouho neudrželi a hned po půli inkasovali. Ale potom bylo utkání otevřené. Plzeň se dostala do vedení z penalty, na kterou jsme dokázali rychle reagovat ze standardní situace a dostat se znovu do hry. Mrzí mě, že o takovém utkání rozhodne velice sporná penalta v 90. minutě."

Miroslav Koubek: "Je to pro nás cenné vítězství, které se ale nerodilo lehce. Po včerejším výsledku v Jablonci bylo důležité vyhrát. Mužstvo za tím šlo tvrdě, zvolili jsme útočný a aktivní způsob. Měli jsme dobrý začátek utkání, osm nebo deset minut jsme hráli na jednu bránu a vypadalo to dobře. Dukle, která na nás hrála zezadu, se podařil brejk a to byla komplikace. Druhý poločas jsme přišli brzy k vyrovnání, což nás uklidnilo a nakonec šli i do vedení. Pak jsme si to ale opět zkomplikovali. Podle mého názoru jsme měli větší vůli jít za vítězstvím a tím jsme dokázali otočit zápas. Nebylo lehké pohlídat brejkové situace Dukly. Jedná se o mužstvo silné na míči, které si je umí vykombinovat. Toto pořád hrozilo. V zápase jsme měli převahu, Dukla měla jen pár pasáží, kdy jsme se museli my bránit v bloku, ale jinak jsme byli pořád nahoře a dobývali obranu soupeře."

 


Fotogalerie


Partneři klubu