PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada

Dukla domácí výhru nezopakovala

13. 9. 2014 | Redakce

Dukla domácí výhru nezopakovala

Jediná branka rozhodla dnešní derby proti Bohemians. V zápase dvou rozdílných poločasů tak byli šťastnější "Klokani" z Ďolíčku a už potřetí v řadě si ze hřiště soupeře odváží plný počet bodů.

7. kolo, sobota 13. 9. 2014, 17:00
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Chudý – Karavajev, Štetina, Vorel, Mat. Hanousek – Gedeon (84. Juroška), Mar. Hanousek, Považanec – Berger, Beauguel (76. Krmenčík), Čajić (61. Néstor).
Bohemians 1905: Švenger – Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl – Jindřišek, Rada – Moravec, Bratanovič (90. Krch), Mosquera (85. Bartek) – Mikuš (62. Lietava).
Branky: 79. Moravec. ŽK: 40. Štetina. Rozhodčí: Marek – Peřina, Dobrovolný

Úvodní dvacetiminutovka začala hodně vlažným tempem. Navrch měli ze začátku hosté, ale vyslovená střelecká příležitost z toho nevznikla. Dukla si tvořila příležitosti, ale ani jednou přímo ohrozit branku nedokázala.

Ve druhém poločase jakoby nastoupila rozdílná mužstva na obou stranách, nejprve Dukla při rozehře volného přímého kopu spoléhala na Štetinu, jeho střela díky teči skončila těsně vedle, následoval rohový kop domácích, míč skončil na levé straně u Matěje Hanouska, který centrem našel hlavu Beauguela, ale ač vypadlo, že byl míč v brance, mířil nakonec vedle ní. Dál zahrozil po volném průchodu do vápna Karavajev, bohužel mu střela příliš nesedla a tak šel míč mimo. Nejnebezpečněji vypadalo zakončení Považance, ten skluzem trefil míč vyslaný Bergerem, v cestě ke gólu mu však překážel brankář Švenger. Poté se dostali ke slovu i hosté, Mosquera zasekl a vypálil těsně nad břevno. Podobně to vypadlo na druhé straně, když Považancova střela prolétla také kousek nad brankou. Celý blok střel zakončil Jidřišek volejem z rohu šestnáctky, míč proletěl kousek od tyče. V 67. minutě podržel domácí skvělým zákrokem Chudý, který vyrazil střelu Bratanoviče. V 79. minutě posunul Bratanovič patičkou do vápna Moravcovi a ten přesnou střelou do pravé šibenice poslal Bohemians do vedení.

Luboš Kozel: "V dnešním zápase jsme mohli zhodnotit nebo zdevalvovat vítězství nad Spartou. Bohužel jsme to nezvládli. Do zápasu jsme dobře nevstoupili, chtěli jsme být aktivní, ale Bohemka byla silná na míči a do trvalejšího tlaku jsme se nedostali. Celkově byla první půle hodně opatrná na obou stranách a nikdo se do vyložených šancí nedostal. Do druhé půle jsem se snažili mužstvo dostat do pohody, aby bylo klidnější na míči a myslím, že se to povedlo. Měli jsme tam hned několik šancí, nejsilnější byla asi Jakuba Považance, a pak už to bylo zase hodně otevřené. Bohemka potom rychlým přechodem do útoku vstřelila branku, která z mého pohledu byla naprosto zbytečná. Nás stále limituje nepřesná koncovka, měli jsme zhruba deset střel mimo branku, kde bychom měli volit spíš větší přesnost, než razanci. Bohemians dnes z jedné akce branku proměnili a tak si odváží tři body."

Média