PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Dukla B: Premiéra v ČFL se nepodařila, domácí Zápy rozhodly během první půle

12. 8. 2019 | Redakce

Dukla B: Premiéra v ČFL se nepodařila, domácí Zápy rozhodly během první půle

K premiérovému zápasu B-týmu Dukly přiřkl los soupeře nadmíru těžkého, protože SK Zápy v loňském ročníku ČFL skončily jen se čtyřbodovou ztrátou na pěkném druhém místě za postupujícím Vyšehradem. Domácí své loňské kvality potvrdili i v prvním kole nového ročníku, když se během prvních deseti minut dostali do dvougólového vedení a po vstřelení třetího gólu v 37. minutě rozhodli v podstatě zápas již během prvního poločasu. I když B-tým Dukly se po prostřídání během druhé půle dostal do několika nadějných příležitostí a zkorigoval výsledek alespoň dvěma góly, domácí udrželi rozdíl tří gólů a zvítězili zaslouženě 5:2. Za domácí tým nastoupil na postu pravého obránce bývalý hráč Dukly, šestatřicetiletý Pavel Hašek.1. kolo, neděle 11. 8. 2019, 17:00
Zápy Zápy
5:2
(3:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Zápy: Soukup - Hašek, Jelínek (K), Pávek, Hakl - Matoušek (67. Skuhravý), Putz (78. Stehno), Eliáš, Hron - Koutenský, Matějka (82. Duben).
Dukla Praha: Šťovíček - Kosík (60. Veniger), Fišl (60. Novák), Kovernikov, Kott, Mentberger (70. Houha), Jakab (46. Studnička), Lauko, Ullman, Bezdička, Kim (70. Kolman).
Branky: 4. a 48. Putz, 10. Jelínek, 37. Hron, 69. Matějka - 56. Studnička, 87. Kott.

Komentář

V začátku utkání na dobře připraveném měkčím hřišti domácí "vlétli" na mladíky z Dukly jako uragán a výsledkem byla hned v první minutě gólová šance domácích, ale Hašek po autovém vhazování z levé strany a prodloužení míče na bližší tyči na "zadní tyč" zakončoval z 5 metrů zprava vedle branky Dukly. Hned ve 4. minutě se už domácí radovali, když po sérii opakovaných centrů do pokutového území obrana Dukly odvrátila centry, ale z odraženého míče zakončil z pravé spojky domácí záložník Putz, 1:0. Domácí povzbuzeni, pokračovali v nátlakové hře a Dukla se nemohla dostat z vlastní poloviny. Dukla nestačila v pohybu, přesnosti ani důrazu v soubojích a výsledkem byl druhý gól v síti Šťovíčka, když opět z odhlavičkovaného centrovaného míče zakončoval v 10. minutě domácí kapitán Jelínek ze 4 metrů, 2:0. Domácí pokračovali v tlaku a Dukla nenacházela protizbraň na atakování soupeře a okamžité rychlé výpady do obrany Dukly.

Dukla se vymanila z tlaku až v 18. minutě, když poprvé zatáhl do pokutového území Záp míč Bezdička, ale osamocen proti konsolidované obranné čtveřici domácí branku neohrozil. Ve 22. min. po rohovém kopu z pravé strany zakončoval hlavičkou nekrytý domácí Matějka, lehkou hlavičku z 9 metrů pozorný Šťovíček kryl. Postupem času hráči Dukly zpřesnili a uklidnili rozehrávku a výsledkem byla v 32. minutě gólová šance Bezdičky, který po přihrávce Kotta šel z levé spojky sám na domácího brankáře, ale jeho střelu z 8 metrů brankář Soukup vytěsnil na roh. V 37. min. po ukázkové kombinaci na levé straně mezi záložníkem Putzem a Hronem se dostal domácí Hron z levé strany sám před Šťovíčka, v koncovce nezaváhal a zvýšil na 3:0 pro domácí. Dukla odpověděla v v 39. min. po rychlém výpadu po levé straně, když na centrovaný přízemní míč od Lauka naběhl Mentberger, ale ve skluzu 4 metry před domácí brankou nezasáhl přesně míč a ten skončil v zámezí.

Do druhého poločasu Dukla vystřídala v záloze Jakaba Studničkou, ale přestože Dukla měla výkop, a začala odhodlaně, domácí zvýšili své vedení na čtyřgólový rozdíl, když po rohovém kopu z levé strany zahrávaném Pávkem, se na bližší tyči po nedůrazu obrany Dukly prosadil v 48. min. hlavičkou Putz, 4:0. Dukla ale začala být aktivnější, získala mírnou převahu v poli a výsledkem bylo snížení na 4:1 Studničkou v 56. minutě, když předtím domácí obrana zblokovala nebezpečnou střelu Ullmana a z odraženého míče zakončoval záložník Dukly z 16 metrů přízemní ranou. Krátce nato zakončoval útočnou akci Dukly Bezdička z 21 metrů nad domácí branku. V 62. min. si Dukla vypracovala trojnásobnou gólovou šanci; nejdříve zneškodnil domácí brankář samostatný nájezd Ullmana, z odraženého míče vystřelil přízemní střelu z 10 metrů Bezdička, jehož střelu z brankové čáry vyhlavičkoval za překonaným brankářem domácí obránce a nakonec z odraženého míče vystřelil z 15 metrů Bin nad odkrytou domácí branku. Na to odpověděli zpřesněním hry domácí hráči a v 65. min. se dostali do gólové šance z pravé strany z úhlu Matouškem, ale Šťovíček bravurně zareagoval a jeho střelu z 8 metrů stačil vyrazit na roh. O chvíli později domácí opět zahrozili gólovou šancí Matějky, ale jeho střelu z 5 metrů opět Šťovíček bravurně zneškodnil. 

Do třetice se však domácí prosadili, když po centrovaném míči zakončoval na 5:1 z malého vápna opět Matějka. Dukla se pak snažila alespoň o další zkorigování skóre. Nejdříve v 77. min. sice po přihrávce Lauka Ullman z nadějné pozice ze 14 metrů zakončoval nad domácí branku, ale v 87. minutě po pěkné akci snížil Kott na konečných 5:2 pro domácí Zápy. Když pak další příležitost na vstřelení branky v 89. min. po pěkné kombinaci Kolman - Ullman skončila půl metru vedle branky, a domácí již nepustili Duklu do dalšího ohrožení vlastní branky, ukončil rozhodčí Benedikt zápas za stavu 5:2 pro Zápy.

Rozhodovala trojice rozhodčích v čele s L. Benediktem.

 


Fotogalerie


Partneři klubu