Dukla B: Podařená příprava v Kolíně

9. 2. 2020 | Redakce

Dukla B: Podařená příprava v Kolíně

V sobotu 8.2. zajížděl B-tým Dukly do Kmochova Kolína, kde dalším ze soupeřů v rámci zimní přípravy byl domácí FK Kolín, účastník divize, skupiny C. Rezerva Dukly na přírodním trávníku v areálu FK (Sparta) Kolín sehrála herně i výsledkově vydařené utkání, které splnilo v současné fázi přípravy svůj účel - přenést nácviky a prvky z tréninkového procesu do herních činností v zápase. Dukelská záloha zvítězila 6:0, po poločase 3:0, když úspěšnými střelci byli třígóloví Jakab a Houha. Za FK Kolín, pro něhož byl také tento zápas jedním z řady přípravných zápasů, nastoupili bývalí "absolventi" mládežnické líhně Dukly, nyní osmadvacetiletí, P. Čapek a V. Milec.přát., sobota 8. 2. 2020, 10:00
Kolín Kolín
0:6
(0:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Kolín:

Kubát - Čapek A., Šlehofer, Kubek, Koděra, Vácha, Čapek P., Šindelář, Stehno, Urban, Veselý.Náhradníci: Bína - Škoda, Němeček, Milec, Živný.

Dukla Praha:

Šťovíček - Novák (46. Březina), Zárybnický (61. Novák), Fišl, Jeon, Kozel, Trávníček (46. Studnička), Kim, Lauko, Jakab (61. Kadlec), Houha.

Branky: 19., 28. (pen.) a 60. Jakab, 33., 51. a 68. Houha.

Komentář

Po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce se Dukla dostala v 19. minutě do vedení, když přihrávku Lauka usměrnil za záda domácího brankáře Josef Jakab, 1:0. O necelých deset minut později, po faulu domácí obrany na Houhu, zahrávali hosté pokutový kop, jehož úspěšným exekutorem byl opět Jakab, 2:0. Když pak ve 33. min. proměnil další gólovou přihrávku Lauka agilní Karel Houha, šlo se do poločasové přestávky s třígólovým vedením Dukly. V samém závěru první půle ještě hosté neproměnili dobrou příležitost, to, když Jakab vystihl nepřesnou malou domů domácí obrany a obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře, ale míč skončil jen těsně vedle tyče domácí odkryté branky. Za zmínku stojí ještě ostrá přízemní střela Fišla z levého křídla ze 14 metrů, kterou stačil domácí pozorný brankář Kubát vyrazit.

Na začátku druhého poločasu nebezpečně vystřelil domácí P. Čapek, ale pozorný Šťovíček jeho střelu ze 17 metrů kryl. Pak se již dostali opět ke slovu hosté, když v 51. minutě zvýšili na 4:0 po chybné rozehrávce domácí obrany přihrával Jeon před odkrytou domácí branku a Houha se v roli zakončovatele nemýlil. Když v 60. minutě po přihrávce Houhy zvýšil Josef Jakab na 5:0 pro Duklu a v 68. minutě po pěkné kombinační akci Dukly zakončené finální přihrávkou Tomáše Lauka a gólovou střelou K. Houhy, byl stav již 6:0 pro Duklu, kontrolovala Dukla v závěrečné dvacetiminutovce hru. Ale z dalších gólových šancí Fišla, Kadlece a Houhy již žádný gól nepadl. Za zmínku stojí v samém závěru trojnásobná šance, když po nastřeleném břevnu domácí branky, dvakrát čaroval domácí brankář Bína, který stačil z blízkosti vyrazit dvě opakované střely útočníků a skóre v domácí brance již nepřekročilo půltucet gólů.

 


Fotogalerie


Partneři klubu