FANSHOP

Dukla B: Mladé pušky v přípravě v Rakovníku mile překvapily

13. 2. 2020 | Redakce

Dukla B: Mladé pušky v přípravě v Rakovníku mile překvapily

V dalším přípravném zápase zajížděl B-tým Dukly k přípravnému zápasu uprostřed týdne do Rakovníka. K získání zápasových zkušeností mladších hráčů s potenciálem uplatnění v B-týmu využila Dukla právě toto utkání. A mladíci překvapili. V nástupu zaskočili domácí a ve 4. minutě již vedli 0:2, pak domácí měli trochu více ze hry, snížili na 1:2, ale v závěru prvního poločasu již opět Dukla herně ožila. V první dvacetiminutovce se rakovničtí snažili vyrovnat, dukelští mladíci náporu odolali, a v závěrečné půlhodině již opět kontrolovali hru a dvěma góly zvýšili na konečných 1:4 pro Duklu.přát., středa 12. 2. 2020, 18:30
FK Rakovník FK Rakovník
1:4
(1:2)
Dukla PrahaDukla Praha

Dukla Praha: Štefan - Kosík (35. Bican), Zárybnický, Březina, Mejdr, (46. Kosík), Čížek, Hrubeš, Dostál, Kadlec (58. Šebrle), Šebrle (45. Ludvíček), Hodek (45. Kubeš).
Branky: 35. Červený - 2. Hodek, 4. Hrubý, 68. Kubeš, 84. Šebrle.

Komentář

Mladíci Dukly B se hned v úvodu utkání, které neslo všechny rysy přípravy, dvakrát prosadili. Už ve 2. minutě Hodek po samostatné akci prostřelil křížnou střelou ze 7 metrů Jandu v brance Rakovníka a ve 4. minutě po pěkné přihrávce Čížka skóroval dobře naběhlý Hrubý. Domácí se pak "oklepali", postupně přejímali iniciativu a vypracovali si několik dobrých příležitostí, ale ty končily buď těsně vedle nebo v rukou pozorného brankáře Štefana v brance hostů. Nakonec se přeci jen domácí radovali. Ve 35. minutě po rohovém kopu Dukly domácí podnikli rychlý brejk do otevřené obrany a Červený dokázal snížit na 1:2. Rakovník byl v této fázi uprostřed pole aktivnější a hrozil i ze standardních situací. V závěrečné pětiminutovce pak hosté opět získali mírnou herní převahu, ale bez gólového efektu.

Do druhé půle Dukla vystřídala tři hráče a taktéž domácí využili k vystřídání celou lavičku náhradníků. Rakovník se snažil o vyrovnání, ovládl střed hřiště, ale k ohrožení branky, které by vedlo ke gólovému vyjádření, se nedostal. Hosté v poslední půlhodině zpřesnili hru, získali zpět střed hřiště, herní převahu a výsledkem byly i gólové příležitosti a góly. V 68. minutě po rozehrávaném rohovém kopu a pěkné přihrávce Šebrleho, skóroval Kubeš a o pár minut později si role vyměnili, to přihrával Kubeš a střelcem čtvrté branky byl Šebrle.

Přípravný zápas splnil svůj účel pro oba týmy. Svižnému zápasu, za přesného rozhodování trojice rozhodčích, přihlížely v mrazivém večeru asi čtyři desítky diváků. Za zmínku stojí, že na postu brankáře vypomohl v zápase domácím dukelský brankář Petr Janda a mezi rakovnickými hráči byl i nedávný "mládežník" Dukly Kryštof Vilímek. 

 


Fotogalerie


Partneři klubu