PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola

Druhé utkání v Turecku skončilo vítězstvím. Dukla porazila Torpedo Kutaisi 1:0.

1. 2. 2016 | Redakce

Druhé utkání v Turecku skončilo vítězstvím. Dukla porazila Torpedo Kutaisi 1:0.

Dukla byla v zápasu aktivnější. Dostávala se více do šancí a odměnou ji byl gól včerejšího oslavence Jakuba Považance, který se vstřelil v 84. minutě.

PU, pondělí 1. 2. 2016, 14:00, Kaya Pallazo Belek, Turecko | Zápas ON-LINE
Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi

Torpedo Kutaisi: Khaindrava - Mirtskhulava, Kimadze, Nergadze, Tabatadze, Sagrishvili, Babunashvili, Shindagoridze, Klimiashvili, Tsilosani, Tugushi.

Náhradníci: Kapanadze, Kvaratskhelia, Nikonov, Natsvlishvili, Bregvadze, Kvaskhadze, Purtskhvanidze, Chichinadze, Pantskhava, Kvernadze.
Dukla Praha: Hroššo (46. Tetour David) - Juroška, Smejkal, Gorkšs (46. Štetina), Breznaník (46. Preisler) - Tetour Daniel (61. Čajič), Kovaľ, Hanousek (73. Považanec) - Mareš (73. Vašíček), Beauguel (29. Manzia), Néstor (61. Berger).

Branky: 84. Považanec.

Hned v páté minutě po kombinaci na hranici vápna Tetour-Hanousek-Néstor posledně jmenovaný zaskočil překvapivou střelou brankáře hostí, kterého zachránilo břevno.

O pár minut později se hnali do vážnější akce hosté, Gorkšs včasným skluzem celou akci překazil.

Ve 33. minutě Hanousek prostrčil míč před malé vápno Marešovi, který trefil pouze gólmana.

Chvíli na to centroval z pravé strany Juroška, míč našel Manziu, který hlavičkoval z penaltového puntíku mimo branku.

V závěru poločasu zahrával soupeř trestný kop. Střela z pravé strany mířila lehce nad šibenici.

Na začátku druhého poločasu přišla trojitá šance Dukly. Nestorovu střelu soupeř vyrazil, míč poslal hlavičkou Manzia do břevna a po následném odrazu střílel mimo Mareš.

V 69. minutě se míč po několika odrazech dostal na malé vápno k Manziovi, který brankáři soupeře vyprášil nejen rukavice.

V 84. minutě přihrál Čajič z levé strany na střed Považancovi. Ten vypálil přibližně z dvaceti metrů k pravé tyči, brankář se po jeho střele marně natahoval – 1:0.

Luboš Kozel: „Byl to dobrý zápas. První poločas měl tempo, v tom druhém už se hodně střídalo, soupeř byl spokojený s remízou a čas natahoval. V prvním poločase nám chyběla finální a předfinální fáze, kdybychom aspoň pár z té spousty situací vyřešili lépe, mohli jsme dát branku daleko dříve. Třikrát nám v gólu zabránila branková konstrukce, dvě šance neproměnil Manzia. Cením si toho, že mužstvo chtělo vyhrát a i když branka padla až 84. minutě, vítězství bylo zasloužené.“