Dukla podala protest proti výkonu rozhodčího Patáka

1:2

(0:2)

27. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FK Mladá Boleslav

Sestava domácí: Rada - Hašek, Božič (82. Marek), Švejdík, Vrzal - Podrazký (60. Svatonský), Gedeon, Hanousek - Malý, Lietava, Pázler (60. Engelmann).

Sestava hosté: Šeda - Janíček, Rolko, Johana, Šírl (60. Táborský) - Kúdela, Ščuk - Štohanzl, Fillo, Mareš (76.Kulič) - Chramosta (67. Bulut).

• Branky: 87. Lietava - 11. Chramosta, 34. Mareš z pen. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Gedeon, Lietava, Malý - Šírl, Chramosta, Fillo, Bulut, Šeda.
  • Diváci: 2347
P R A H A - FK Dukla Praha podala oficiální protest proti výkonu rozhodčího Michala Patáka v zápase 27. kola Gambrinus ligy s Mladou Boleslaví.

Klub podal protest proti dvěma situacím, které zásadně ovlivnily vývoj utkání. Ve 30. minutě zahrál mladoboleslavský hráč Radek Šírl rukou ve vlastním pokutovém území. FK Dukla Praha tak měla mít možnost pokutového kopu.

Ve 33. minutě pak hostující Jan Štohanzl upadl v souboji s Patrikem Gedeonem. Za tento souboj „tělo na tělo“ naopak penalta nařízena byla. Obě chyby hlavního rozhodčího Michala Patáka zásadním způsobem ovlivnily zápas, jelikož Dukla přišla o velkou šanci na vyrovnání a naopak sama inkasovala druhou branku.

FK Dukla Praha podala protest ke Komisi rozhodčích FAČR.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Dnešní utkání poznamenalo to, že jsme soupeři nabídli vedení, přičemž jednu chybu jsme udělali už dříve. Boleslav se dostala do vedení, čehož jsme se chtěli vyvarovat, protože se jedná o soupeře, který vyniká rychlým protiútokem a přechodem do útoku. Ale myslím, že jsme dokázali zvednout hlavu a od 15. minuty mít více ze hry. Dostávali jsme se do tlaku a druhým rozhodujícím momentem pak byla neodpískaná ruka na jedné straně, která jako penalta posouzená nebyla, a minutu na to jsme bohužel z penalty inkasovali. To pro nás byla druhá rána. Ještě do půle jsme pak měli Pázlerem gólovou šanci, pokud bychom ji proměnili, tak věřím tomu, že jsme neprohráli. Bohužel se to nepodařilo, takže se celý druhý poločas nesl v duchu naši snahy o zdramatizování utkání. Ale těžko jsme se tam dostávali, protože soupeř bránil docela dobře. Na druhou stranu musím říct, že ani my jsme ho – až na jednu situaci – do žádného brejku nepustili. To je s takhle silným soupeřem poměrně pozitivní. Cením si také toho, že jsme gól nakonec vstřelili a v závěru jsme si vypracovali drtivý tlak, hráli jsme na tři obránce a dva hrotové útočníky. Vypracovali jsme si akce, které mohli vést k vyrovnání, a to by podle mě bylo vzhledem k průběhu utkání spravedlivější. Bohužel se nám to nepodařilo. Po zápase jsem se díval do statistik a stav 18:7 na střely je dobrý a proti takovému soupeři cenný. Nejsem zklamaný z výkonu, ale samozřejmě jsem zklamaný z výsledku, protože jsme prohráli, i když jsme nemuseli.“