Dorostenky vstoupily do sezóny vysokou výhrou

6. 9. 2015 | Redakce

Dorostenky vstoupily do sezóny vysokou výhrou

Na nedělní dopoledne bylo připraveno 1. kolo 2. ligy dorostenek. Na domácím hřišti v Nuslích jsme přivítaly Teplice. Nováček soutěže, který přijel k prvnímu utkání s velkým počtem hráček.1. kolo, neděle 6. 9. 2015, 10:30, SK Nusle
Dukla Praha Dukla Praha
10:3
(5:3)
DFK TepliceDFK Teplice

Dukla Praha: Frolíková – Urbánková (28.Cachová), Růžičková (59.Linhartová), Novotná, Kocková – Šofrová (49.Karpetová), Čechová, Veselá (28.Houbová) – Kožíšková, Lupačová, Gaislová
DFK Teplice: Plotzová – Mráčková, Ferková, Horáčková, Zieglerová, Milcová, Rožnovjáková, Špačková, Jasanová, Fauová K., Hrdličková (Střídaly: Březinová, Fauová Z., Adamcová, Kastnerová, Fišerová, Poláková, Rubáčová)
Branky: 15.Kožíšková, 18., 29., 38., 61., 78.Gaislová, 36.Lupačová, 53., 65.Houbová, 72.Novotná - 22., 24.Hrdličková, 23.Fauová K.
Rozhodčí: Jeřábek
Diváci: 40

Komentář

Od první minuty jsme převzaly iniciativu a snažily jsme se dobývat branku Teplic, kterou strážila Plotzová. První branka padla po čtvrt hodině, kdy po naší klasické křídelní akci zakončila Bára Kožíšková 1:0. Další branku přidala o chvíli později Gábina Gaislová, která si v dnešním zápase otevřela svůj gólový účet 2:0. O čtyři minuty později teplické dorostenky poprvé zahrozily a hned z toho byla kontaktní branka z kopačky Hrdličkové 2:1. Neuběhla ani jedna minuta a po sérii našich chyb soupeř srovnal 2:2. Naší velmi špatnou pětiminutovku korunovala Hrdličková svým únikem a během pěti minut otočila skóre na 2:3. Ihned po kolapsu v naší defensivě přišly dvě změny na hřišti a naše holky se vrátily do hry. Po půlhodině hry srovnala Gaislová na 3:3. Andrea Lupačová nechytatelnou střelou otočila nepříznivý vývoj na naši stranu 4:3. Poslední slovo v prvním poločase měla Gaislová, která uzavřela hattrick 5:3.

V kabině bylo o poločase velmi rušno. Hra v druhém poločase se v podání domácích velmi změnila a Teplice jsme během druhého poločasu do ničeho nepustili. Drželi jsme míč na svých kopačkách a podnikali jednu akci za druhou. Nela Houbová zvýšila na 6:3 po individuálním průniku. O deset minut později se opět prosadila Gaislová 7:3. Dvě minuty na to jsme neproměnili pokutový kop, ale neštěstí to nic neznamenalo. Další navýšení skóre bylo z kopačky Houbové 8:3. Sedm minut před koncem dala za Duklu svůj první gól Nikola Novotná 9:3. Ke konci utkání se diváci na Děkance dočkali i desáté branky. Na svědomí jí měla s chutí hrající Gábina Gaislová 10:3.

Ohlasy trenérů

Ondřej Havlas, trenér: Utkání musím po výsledkové stránce hodnotit velmi kladně. Čekal jsem těžké utkání a Teplice ukázaly, že dopředu dokáží být velmi nebezpečné a produktivní. Hodnocení hry musím rozdělit na tři fáze. Od první do dvacáté minuty jsme měli utkání pod kontrolou, vstřelili dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli mít jakékoliv problémy.

Druhá fáze je naše tragická pětiminutovka, ve které jsme obdrželi tři branky a soupeř vývoj utkání otočil. V obranné fázi jsme vytvořili nepřeberné množství hrubých individuálních chyb, které soupeř potrestal.

Třetí fáze je celý druhý poločas. Sice v něm bylo ještě několik nepřesností, ale děvčata po celkem hlučné poločasové poradě začala plnit taktické pokyny. Vstřelili jsme několik branek a utkání rozhodli. Vyzkoušeli jsme si i několik variant standardních situací. Jsem velmi rád, že se nám podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce.
 


Fotogalerie


Partneři klubu