Dorostenky přehrály v souboji o čelo tabulky Liberec

30. 3. 2016 | Redakce

Dorostenky přehrály v souboji o čelo tabulky Liberec

Hned první jarní kolo slibovalo velkou bitvu na severu Čech. Domácí dosud neporažený Liberec, hostil naše žluté baletky.



11. kolo, neděle 27. 3. 2016, 13:00, UMT Liberec, Na Hradbách 1300
Slovan Liberec Slovan Liberec
1:6
(1:3)
Dukla PrahaDukla Praha

Slovan Liberec: Šulcová - Mauerová (55.Tlustá), Janečková, Folprechtová, Lamačová, Bobvošová (49.Pohanková), Černá (Pleskotová), Jandová, Jeřábková (62.Vencová), Vacková (30.Siváková), Sehnálková (57.Chlupová)
Dukla Praha: Frolíková - Kožíšková (69.Moravcová), Novotná, Senická (55.Urbánková), Veselá (69.Portešová) - Soukupová, Lupačová, Žočková (62.Tomášková) - Krejcarová (69.Linhartová), Houbová (75.Kocková), Macečková
Branky: 15.Černá - 9.Kožíšková, 24., 55., 67.Soukupová, 39., 73.Houbová
Rozhodčí: Šrajbr - Bohuš, Vencl
Diváci: 40

Komentář

První minuty naznačily, že Dukla je po zimní pauze lépe připravená a přitlačila domácí k jejich brance. Liberec odolával do 9. minuty, kdy se z pravé strany do přímého volného kopu opřela Kožíšková a nedala domácí Šulcové šanci 0:1. Do další příležitosti se dostala Houbová, ale zakončení bylo slabé. Domácí hráčky srovnaly s velkým štěstím velmi brzy. Nákop z pravé strany Černé, Frolíková neudržela v rukavicích a míč skončil v brance 1:1. Zhruba o deset minut později z další standardní situace vstřelila branku Nikola Soukupová 1:2. Do konce poločasu měly liberecké hráčky ještě dvě šance, ale ani jednou se jim nepodařilo zamířit přesně. Tečku za poločasem udělala Nela Houbová, která zvýšila na 1:3.

Druhý poločas byl v jasné režii hráček z Prahy. V 55. minutě se po rohovém kopu prosadila podruhé v zápase Nikola Soukupová 1:4. Další šanci nedokázala proměnit Krejcarová. Další branka padla opět po standardce. Rohový kop Lupačové usměrnila za bezmocnou Šulcovou patičkou již potřetí v utkání Soukupová 1:5. Gólovou tečku v utkání měla opět Houbová, která navýšila vedení o pět branek na konečných 1:6.

Video

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Ondřej Havlas, hlavní trenér: „Na první jarní ostrý test jsme se všichni těšili. Příprava byla dlouhá a všechna utkání byla velmi náročná, hráli jsme proti těžkým soupeřům. Jsem rád, že jsme dokázali zvítězit. Musím holky pochválit za čtyři branky po standardních situacích, které netrénujeme. Naopak jsem více čekal, že budeme Liberec přehrávat a dostávat se více do zakončení. Soupeř bránil v bloku, takže jsme se moc do kombinace a náběhů nedostávali.

Každopádně připravili jsme Liberec o neporazitelnost v soutěži a já doufám, že na výkon z Liberce navážeme. Holky byly na začátku utkání hodně nervózní, ale postupem času to z nich spadlo.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu