Domácí derniéra dopadla na výbornou!

26. 5. 2013 | Redakce

Domácí derniéra dopadla na výbornou!

Duklu čekalo v sychravém nedělním odpoledni poslední domácí utkání sezony. Na Julisku přijela Mladá Boleslav, kterou jsme nakonec porazili 2:1! Obě branky domácích padly v prvním poločase, kdy se prosadili Albiach a Kalouda. Ve druhém dějství za hosty snižoval Johana.29. kolo, neděle 26. 5. 2013, 18:00, Škoda Transportation Arena
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(2:0)
Mladá BoleslavMladá Boleslav

Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Hanousek – Malý (80. Ouedraogo), Borek, Kalouda – Berger (86. Marek), Pospěch, Albiach (66. Přeučil)
Mladá Boleslav: Šeda – Kysela, Johana, Kúdela, Bořil (86. Rolko) – Zahustel, Ščuk, Jarolím, Mareš (89. Synek), Sivrić (46. Rozsíval) – Chramosta
Branky: 28. Albiach Roger, 44. Kalouda (Pospěch) – 56. Johana Karty: ŽK: 29. Albiach Roger (DUK), 84. Borek (DUK) – 40. Bořil (MBL). Rozhodčí: Proske – Moláček, Tacina
Diváci: 1120

Komentář

První dobrou příležitostí, kterou si vytvořili domácí, byla Kaloudova střela zpoza šestnáctky, ale náš záložník mířil pouze do náruče Šedy. O tři minuty později střílel Berger, ale jeho technický pokus prolétl těsně vedle levé tyče boleslavské branky. Nadějnou příležitost měla i Boleslav, Zahustel centroval na Sivriče, ale jeho hlavičkový pokus minul Radovu branku.

Ve 14.minutě se dostal k odraženému míči Borek, jehož pokus z první byl nepřesný a šel mimo Šedovu branku. Ve 23. minutě rozehrával přímý kop ze střední vzdálenosti Petr Malý, razance jeho střele nechyběla, přesnost však ano a tak tento pokus mířil nad. O několik okamžiků později kopala Dukla dva rohové kopy po sobě, nutno podotknout, že ten druhý byl mnohem nebezpečnější, ale Štetinova hlavička postrádala razanci.

Ve 28 . minutě se už fanoušci na Julisce dočkali branky! Po akci Pospěcha odkopli boleslavští obránci míč pouze k Albiachovi, který byl nekompromisní a uvnitř pokutového území propálil Šedu – 1:0! Mladá Boleslav se snažila odpovědět takřka okamžitě, ale Jarolímův centr mířil na Zahustela, který stál v ofsajdu.

Ve 41. minutě zatrnulo všem fanouškům Dukly, nejprve se ocitl tváří v tvář Radovi Chramosta, ale brankář Dukly skvěle vyběhl. Následně kopal Jarolím standardní situaci, po které se hostům podařilo skórovat, naštěstí z ofsajdu. Reakcí Dukly byla branka Luboše Kaloudy ze 44. minuty. Centr Romery nešikovně odvracel Johana, míč se dostal po hlavičce Pospěcha ke Kaloudovi, který krásným „angličanem“ navýšil na 2:0! Tento výsledek už vydržel do konce prvního poločasu.

Výraznější šanci ve druhém poločase měl Mareš, střela bývalého hráče Sparty a Teplic šla nad. Mladá Boleslav si byla vědoma dvougólové ztráty a v prvních minutách druhého dějství byla aktivnějším celkem. V 55.minutě rozehrával nebezpečnou standardku Jarolím, míč šel pouze do zámezí po odrazu domácího hráče. Jarolím následně rozehrál rohový kop, kdy se po závaru v malém vápně prosadil Johana 1:2.

V 61. minutě rozehrával rohový kop znovu Jarolím, ale Zahustelův pokus hlavou Rada vychytal. V 65. minutě měla šanci i Dukla, Berger po přehrávce Pospěcha střílel tvrdě, ale pouze do náruče Šedy. Následně Romera zakroutil míč do šestnáctky, kde si na něj naskakoval Malý. Brankář Šeda ale dokázal vyboxovat.

V 76. minutě se snažil akrobaticky zakončit Pospěch, jeho nůžky byly ale nepřesné. V 85. minutě rozehrával přibližně na polovině přímý kop Jarolím, který odcentroval do šestnáctky, ale u míče byl jako první Ouedraogo. Žádná další branka ani šance nepřišla a Dukla tak vyhrála nad Mladou Boleslaví 2:1!

Sestřih zápasu k vidění zde.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání se soupeřem, který má každoročně ambice na poháry. Nám se proti Boleslavi nedařilo, v posledních třech utkáních jsme nezískali ani bod, každý zápas nás trestal ze standardek, v kterých je silný. Dnes utkání rozhodlo naše dvougólové vedení v prvním poločase, které bylo pro další průběh dostačující. První poločas jsme byli hernější, silní i nahoře a díky tomu jsme se dostali ke dvěma brankám. Naopak do druhého poločasu jsme nevstoupili moc dobře. Hned na začátku soupeř snížil, paradoxně ze standardní situace, a díky tomu ucítil šanci na vyrovnání. My už nehráli jako v první půli, soupeř byl lepší, měl hodně šancí ze standardních situací. Přesto jsme si vytvořili dvě brejkové situace, které mohly skončit brankou. Nestalo se tak, takže utkání bylo otevřené až do konce. Vedení jsme ubránili a moc si tohoto vítězství vážíme, je to taková odměna za celou sezónu, kdy jsme tady prohráli akorát s Plzní. Takový konec jsme si přáli, protože je to i takové poděkování lidem, když se s nimi loučíte vítězstvím.“
 


Fotogalerie


Partneři klubu