2:1

(2:0)

29. kolo, Gambrinus liga 2012/13

FK Mladá Boleslav

Sestava domácí: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Hanousek – Malý (80. Ouedraogo), Borek, Kalouda – Berger (86. Marek), Pospěch, Albiach (66. Přeučil)

Sestava hosté: Šeda – Kysela, Johana, Kúdela, Bořil (86. Rolko) – Zahustel, Ščuk, Jarolím, Mareš (89. Synek), Sivrić (46. Rozsíval) – Chramosta

• Branky: 28. Albiach Roger, 44. Kalouda (Pospěch) – 56. Johana Karty: ŽK: 29. Albiach Roger (DUK), 84. Borek (DUK) – 40. Bořil (MBL). Rozhodčí: Proske – Moláček, Tacina
  • Diváci: 1120
Duklu čekalo v sychravém nedělním odpoledni poslední domácí utkání sezony. Na Julisku přijela Mladá Boleslav, kterou jsme nakonec porazili 2:1! Obě branky domácích padly v prvním poločase, kdy se prosadili Albiach a Kalouda. Ve druhém dějství za hosty snižoval Johana.

Luboš Kozel: "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání se soupeřem, který má každoročně ambice na poháry. Nám se proti Boleslavi nedařilo, v posledních třech utkáních jsme nezískali ani bod, každý zápas nás trestal ze standardek, v kterých je silný. Dnes utkání rozhodlo naše dvougólové vedení v prvním poločase, které bylo pro další průběh dostačující. První poločas jsme byli hernější, silní i nahoře a díky tomu jsme se dostali ke dvěma brankám. Naopak do druhého poločasu jsme nevstoupili moc dobře. Hned na začátku soupeř snížil, paradoxně ze standardní situace, a díky tomu ucítil šanci na vyrovnání. My už nehráli jako v první půli, soupeř byl lepší, měl hodně šancí ze standardních situací. Přesto jsme si vytvořili dvě brejkové situace, které mohly skončit brankou. Nestalo se tak, takže utkání bylo otevřené až do konce. Vedení jsme ubránili a moc si tohoto vítězství vážíme, je to taková odměna za celou sezónu, kdy jsme tady prohráli akorát s Plzní. Takový konec jsme si přáli, protože je to i takové poděkování lidem, když se s nimi loučíte vítězstvím.“