Derby skončilo znovu nerozhodně

5. 4. 2013 | Redakce

Derby skončilo znovu nerozhodně

Po návratu do Gambrinus ligy jsme se střetli se Slavií již počtvrté. Ani v jednom z dosavadních utkání branka nepadla a tak jsme se s naším pražským rivalem rozešli nerozhodně po remíze 0:0.22. kolo, pátek 5. 4. 2013, 20:15, Eden Arena
Slavia Praha Slavia Praha
0:0
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slavia Praha: Čontofalský – Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka – Vošahlík (53. Skácel), Petrák, Kisel, Zmrhal, Juhar (86. Mičola) – Škutka (66. Škoda).
Dukla Praha: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Vrzal – Borek, Gedeon, Kalouda (76. Podrazký) – Hašek (83. Néstor), Pospěch, Přeučil (89. Božič).
ŽK: 75. Petrák (SLA), 75. Škoda (SLA), 88. Nitrianský (SLA) – 43. Přeučil (DUK), 60. Pospěch (DUK). Rozhodčí: Ardeleánu – Paták, Mokrusch.
Diváci: 5510

Komentář

První střelu utkání měl na svědomí Ondřej Vrzal, jeho projektil šel ale vedle branky, kterou v utkání střežil Kamil Čontofalský. Hned o minutu později střílel Pospěch, jeho pokus ale také nemířil mezi tři tyče slovenského brankáře. Ale 16. minuta už znamenala velké ohrožení pro Slováka v brance Slavie. Borek nejprve napálil slávistického obránce, střela se znovu odrazila k záložníkovi Dukly a ten napodruhé napálil břevno!

I Slavia se dostala k velké šanci, po centru Vošahlíka hlavičkoval Kisel, ale Filip Rada vytáhl fantastický zákrok. Ve 25. minutě se snažil prosadit po centru Čonky Vošahlík, ale syn trenéra Slavie v brance Dukly byl znovu pozorný. Následně prošel po levé straně Vrzal, ale jeho přetažený centr osamoceného Pospěcha v pokutovém území Slavie nenašel.

Obě mužstva nadále hrála spíše ze zajištěné obrany, vyjímkou byla prudká, ale nepřesná, střela Zmrhala, která šla vedle branky Rady. Ve 41. minutě dal o sobě vědět Zbyněk Pospěch po centru Haška, jeho hlavička šla ale nad Čontofalského branku. První poločas tak skončil remízou 0:0.

Druhý poločas začal dvěma velkými šancemi Dukly, nejprve vystřelil jedovatý pokus Přeučil, který Čontofalský s problémy chytil. Hned další šanci měli Pospěch a následně Borek, slávistickou hráz však nepropálil. Se šancemi se roztrhl pytel. Slávista Vošahlík na pravém křídle obešel Vrzala a z úhlu postupoval na hostující bránu. Místo centru na volného Škutku, ale zvolil razantní zakončení, které však skončilo jen v boční síti.

Další minuty už tak bohaté na vyložené šance nebyly. Výjimkou snad byla hlavička Škutky v 63.minutě. V 69. minutě nebezpečně centroval Přeučil, ale jeho pas byl odvrácen obranou Slavie na roh, ze kterého už Dukla nezahrozila. V 73. minutě přišel krásný fotbalový moment, bohužel na straně soupeře – Zmrhal střílel zpoza šestnáctky do spojnice břevna a tyče branky Filipa Rady.

.

Od 70. minuty se na stadionu v Edenu začalo docela přiostřovat, důkazem toho bylo několik sporných momentů. Díky tomu ale získala hra větší tempo. V 80.minutě měl příležitost skórovat Dobrotka, naštěstí mířil vedle.

V 90. minutě se ocitl ve velké šanci Nitrianský, ale trefil jen obránce Dukly. Další příležitost už toto malé pražské derby nepřineslo a utkání tak počtvrté v řadě skončilo remízou 0:0.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Luboš Kozel: "Získali jsme bod na soupeřově hřišti, na Slavii, což je pro nás pozitivum. Mrzí mě ale, že jsme takovýto výsledek uhráli počtvrté v řadě. Góly k fotbalu patří a tohle utkání rozhodně nebylo bez šancí. Možná, kdyby se v úvodu utkání trefil Tomáš Borek, který trefil břevno nebo kdyby Filip Rada nechytil střelu soupeře, by se zápas otevřel a padlo víc branek, ale to se nestalo. Z taktického hlediska bylo utkání stále uzavřené a nikdo nechtěl udělat chybu. Takže s bodem spokojenost, ale ta kvalita v útočné fázi byla horší než v defenzivě."
 


Fotogalerie


Partneři klubu