Bodová série skončila. Dukla prohrála s Jabloncem

1:3

(1:0)

11. kolo, Gambrinus liga 2011/12

FK Jablonec

Sestava domácí: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Šiml (60. Přeučil), Hanousek - Berger (79. Pázler), Lietava, Svatonský (71. Podrazký).

Sestava hosté: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník - Kopic (73. Kopic), Loučka, Jarolím (85. Vaněk), Piták, Kovařík (89. Novák) - Lafata.

• Branky: 23. Hanousek - 54. Beneš, 73. Zábojník, 77. Piták. Rozhodčí: Kocourek - T. Kovařík, Makovička. ŽK: Lietava, Přeučil - Jarolím, Eliáš, Kovařík.
  • Diváci: 1156
Dlouhá série bez porážky skončila. Dukla podlehla v azylu na Strahově Baumitu Jablonec 1:3 a v 11. kole Gambrinus ligy si připsala první porážku po pěti zápasech, tedy od 27. srpna.

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Samozřejmě jsem zklamaný. První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Jablonec byl možná víc na míči, ale co se týká ohrožení branky, tak jsme byli nebezpečnější. Měli jsme výbornou přechodovou fázi do útoku a jednu branku jsme vstřelili. Jenom škoda, že jsme nepřidali ještě druhou, což by nám pomohlo i do druhého poločasu. Ve druhé půli ukázali hosté svoji kvalitu a dostali nás pod tlak. Už jsme nebyli tolik nebezpeční ve hře dopředu. Lietava hrál poprvé po nemoci, takže pak trochu odešel a přechodová fáze už nebyla tak dobrá. Hosté vyrovnali z rohu, při kterém jsme zaspali. Utkání pak rozhodla smolná branka. Na obrat už jsme neměli, možná kdybychom déle udrželi remízový stav. Naše kvalita v koncovce byla dnes horší než u soupeře, proto zápas neskončil remízou, se kterou bychom byli spokojení.“

František Komňacký (trenér Jablonce): „Utkání mělo náboj. V prvním poločase udávali tempo hry hlavně domácí, kteří se také dostávali do šancí. My jsme nestíhali. Nebyli jsme sice pod permanentním tlakem, ale naše hra byla jalová, bez tahu na bránu, bez šance. Že jsme prohrávali jen 0:1, to byl pro nás milosrdný výsledek. V poločase jsme si museli říct, že takto hrát nemůžeme. Pokud chceme hrát nahoře, tak se i venku musíme snažit hrát odvážněji a s větší aktivitou. Myslím, že se hráči probrali a druhá půle byla z naší strany podstatně lepší. Vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, srovnali jsme a jsem rád, že mužstvo šlo i dál za dobrým výsledkem. Kvalita našeho mužstva je dost vysoká na to, abychom si i v takových zápasech troufali na tři body. Jsem rád, že to kluci zvládli a za druhý poločas je musím pochválit. Dál můžeme snít svůj sen o Evropské lize.“